دو شنبه 6 بهمن ماه 1399  -  Monday, January 25, 2021
peminaeco 1pegah
بازار
0
یک شنبه 24 دى ماه 1391 ساعت 10:51

بازار غلات در انتظار یک گزارش

وزارت کشاورزی آمریکا تا 11 ژانویه 2013 باید پنج گزارش منتشر کند: گزارش میزان تولید، میزان تولید سالانه غلات، میزان تولید گندم زمستان، میزان عرضه و تقاضای جهانی محصولات کشاورزی و میزان ذخیره غلات. گزارش زیر شامل نظرات بعضی از کارشناسان معتبر و فعالان صنعت است و پیش‌بینی‌هایی که در مورد گزارش‌های ماه ژانویه وزارت کشاورزی دارند.
دارل گود از دانشگاه ایلینوی: تخمین وزارت کشاورزی در مورد میزان ذخایر ذرت در ابتدای ماه دسامبر سال 2012، که قرار است در 11 ژانویه منتشر شود اثر شدیدی را بر بازار و قیمت این محصول در سه‌ماهه اول سال خواهد گذاشت. تخمین‌ها در مورد میزان ذخایر سویا شاید به این اهمیت نباشد چون اطلاعات دقیق‌تری در مورد میزان تقاضای آن در سه‌ماهه اول سال وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود میزان مصرف کل طی سه‌ماهه اول سال 2013 حدود 176/1 میلیارد بوشل خواهد بود که از این میزان حدود 448 میلیون بوشل در صنعت تهیه روغن استفاده خواهد شد که بیشتر از میزان استفاده پنج سال گذشته در این صنعت است. بزرگ‌ترین عدم اطمینان موجود، درباره میزان برداشت محصول در سال 2012 است. اگر تخمین نهایی در مورد میزان برداشت تا اول دسامبر، به عدد ذکر‌شده در گزارش ماه نوامبر این وزارتخانه نزدیک باشد به این معنی است که میزان کل ذخایر غلات در اول دسامبر برابر 97/1 میلیارد بوشل بوده است، یعنی 400 میلیون کمتر از مدت مشابه سال قبل. همچنین پیش‌بینی می‌شود میزان واردات ذرت در سه‌ماهه اول سال 2013 از آمریکای جنوبی حدود 100 میلیون بوشل باشد در حالی که به طور معمول این میزان واردات هر‌ساله حدود 30 میلیون بوشل بوده است.
اسکات هارمز روزنامه‌نگار: بالاخره وارد سال جدید شدیم و حالا می‌توانیم خشکسالی را موضوعی مربوط به گذشته قلمداد کنیم و امیدوار باشیم که تکرار نشود. هرچند خشکسالی هنوز کاملاً تمام نشده است اما مردم و کشاورزان ترجیح می‌دهند آن را تمام‌شده فرض کنند. انتظارها بیانگر این است که در گزارش آینده وزارت کشاورزی آمریکا، میزان سطح زیر کشت انواع محصولات کشاورزی کاهش خواهد داشت و احتمالاً بازارها در استقبال از ارائه این گزارش افزایش قیمت‌ها را تجربه خواهند کرد. به هر حال گزارش 11 ژانویه وزارت کشاورزی، وضعیت قیمت غلات در سه‌ماهه اول سال 2013 را مشخص خواهد کرد که احتمالاً چندان مثبت نخواهد بود و قیمت‌ها افزایش و پیش‌بینی‌های میزان تولید کاهش خواهد یافت.
کوین ون ترومپ فعال باسابقه صنعت دامداری و کشاورزی: گزارش‌هایی که قرار است توسط وزارت کشاورزی آمریکا در 11 ژانویه منتشر شود نقطه ثقل بازار غلات و سایر محصولات کشاورزی در سال 2013 خواهد بود. من تا حدی نگران این موضوع هستم که مردم عادی و فعالان بازار بیش از حد لزوم در مورد اعداد و ارقام موجود در این گزارش هیجان‌زده شوند و طرفداران تئوری افزایش بیش از پیش قیمت‌ها، بدون دقت گزارش را بخوانند و از آن برداشت‌هایی منطبق با پیش‌داوری‌های خود داشته باشند و این امر به افزایش بیش از پیش قیمت‌ها بینجامد.

منبع:  تجارت فردا

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
pegah2
haraz1
shirinvatan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
tabiat
شیرین عسل1
sobhan
mihan
زرفروکتوز1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20