پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
مهگلpeminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برتر
0
یک شنبه 13 اسفند ماه 1391 ساعت 2:36

روغن به پخشی ها رونمایی شد

روغن چین چین جای لادن را می گیرد

فود پرس- روغن نباتی "چین چین" از 15 اسفند ماه توسط شرکت به پخش در سراسر کشور توزیع می شود.

هر چند آغاز توزیع روغن چین چین توسط شرکت به پخش، حکایت از آن دارد که رابطه دیرینه به پخش و صافولا بهشهر، رو به تیرگی نهاده و توزیع روغن نسترن تولیدی شرکت صنعتی بهشهر که قرار بود توسط به پخش انجام شود، منتفی شده است ولی همچنان مدیران به پخش مدعی رابطه خوب با شرکت صافولا بهشهر هستند به طوری که دکتر علیرضا شریفی، مدیرعامل شرکت "به پخش" در گفت و گو با خبرنگار "فودپرس"  ضمن ابراز خوش بینی  در خصوص حل مشکلات گفت: اختلاف حسابهای جزئی در دفاتر دو شرکت وجود دارد که در مذاکرات پیش روی ، حل و فصل خواهد شد .
وی در  خصوص ارتباط مالکانه روغن چین چین با به پخش و گروه توسعه صنایع بهشهر اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر، شرکت به پخش وارد حوزه تولید روغن نباتی نشده و روغن چین چین، محصول شرکت آریا ملل زرین است که سالها در تولید روغن نباتی فعالیت داشته است .
وی افزود: روغن شرکت مذکور در گذشته، با نام تجارتی "ایلیکا"، توسط شرکت پخش البرز توزیع می شد که اکنون با نام تجارتی چین چین، وارد سبد توزیع محصولات شرکت به پخش شده است، هرچند ممکن است تولید و توزیع آن، تحت نام تجارتی ایلیکا، کماکان به صورت موازی ادامه داشته باشد که البته به تصمیم هیات مدیره شرکت مذکور بستگی دارد.

 http://www.foodpress.ir/upload/maye21.jpg
در همین راستا سلیمان رحیمی، عضو  هیات مدیره و مدیر عامل شرکت "آریا ملل زرین" نیز در گفت و گو با خبرنگار "فودپرس" اعلام کرد: در حال حاضر روغن چین چین با برون سپاری از طریق کارخانجات نرگس شیراز، پرتو دانه خزر و روغن نباتی جهان، در حال تولید است ضمن این که خرید حدّاقل یک کارخانه تصفیة روغن نباتی نیز، به تصویب هیات مدیره شرکت آریا ملل زرین رسیده و در دستور کار شرکت قرار دارد .
وی استراتژی تولید روغن را استراتژی تدوین شده در گذشته اعلام و تأکید کرد که این استراتژی، ربطی به جدا شدن شرکت صافولا بهشهر از به پخش ندارد و درگذشته نیز این شرکت، تولید روغن ایلیکا را در دست داشته است اما در پی خروج لادن از سبد توزیع محصولات شرکت به پخش، این استراتژی با هدف کسب سهم بازار 20درصدی در سال 1395، بازنگری شده و برنامه های عملیاتی و نیز نقدینگی لازم برای آن ، تدارک و تأمین شده است.
 
به گفته رحیمی، در حال حاضر روغن خام مورد نیاز به صورت آزاد تهیه می شود و تدابیری اندیشیده شده که در سال آینده روغن عمده مورد نیاز شرکت از طریق واردات تهیه شود.
  مدیر عامل شرکت آریا ملل زرین در پاسخ به سوالی در مورد توجیه اقتصادی تصفیه روغن نباتی با روغن خام آزاد خاطرنشان کرد: حضور در بازار با بالاترین کیفیت و به هر قیمت، هدف فعلی شرکت است.
وی افزود: هر چند تولید روغن نباتی با روغن خام آزاد در شرایط کنونی فاقد توجیه اقتصادی است، اما رویکرد شرکت در این خصوص  رویکردی بلند مدت است و هیات مدیره شرکت تحمل زیان را در فاز اول اجرای پروژه پذیرفته است.
 
رحیمی تصریح کرد: مطالعات میدانی گسترده صورت گرفته نشان می دهد که نام تجارتی "چین چین" انتخاب بسیار مناسبی برای روغن بوده و از جذابیت فوق العاده ای برخوردار است.
به گفته وی در حال حاضر چین چین دومین سهم بازار رب گوجه فرنگی و برخی دیگر اقلام FMCG را از آن خود کرده و در آینده بسیار نزدیک به رهبر بازار این کالاها تبدیل خواهد شد.
رحیمی همچنین اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال 1395 سهم بازار روغن چین چین از 20درصد فراتر رود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
شیرین عسل1
فشذهشف2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz
پگاه-خامه
لاکیدووو
روغن غنچه
mihan2
نازگل
taknan2
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
حلبچی
صنایع غذایی دلوسه
ardineh
zar
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
ariantaem
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
آرد سازی پوسان
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
tejarat talaie
kandoj
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران