یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار
1
چهار شنبه 18 ارديبهشت ماه 1392 ساعت 6:12

رئیس سازمان توسعه تجارت خبر داد:

صادرات 412 میلیون دلار شیرینی و شکلات ایرانی

 رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از رشد قابل توجه صادرات محصولات کشور طی سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در چهارمحال و بختیاری، حمید صافدل در حاشیه یک همایش به ایسنا گفت: این افزایش به گونه‌ای است که در حوزه صادرات محصولات کشاورزی در طول یک دهه گذشته، از ارقام کمتر از دو میلیارد دلار به بیش از چهار میلیارد دلار رسیده‌ایم.

وی افزود: در حوزه صنایع غذایی وابسته به محصولات کشاورزی نیز میزان صادرات از 210 میلیون دلار در سال1383 به حدود 1.6 میلیارد دلار در سال 1391 رسیده و این در حالی است که اگر مجموع صادرات محصولات کشاورزی و صنایع حاصل از این محصولات را محاسبه کنیم، در این گروه از کالاها به حدود شش میلیارد دلار صادرات دست یافته‌ایم.

صافدل با ابراز امیدواری نسبت به تداوم این رشد در سال‌های آینده خاطرنشان کرد: این رشد ناشی از استمرار ماندگاری در بازارهای کسب شده قبلی آن هم به واسطه تأکید بر کیفیت، رعایت اصول بهداشتی در تولید و استانداردسازی بوده است.

وی با بیان اینکه صادرات غیرنفتی از استان چهارمحال و بختیاری طی سال گذشته به مرز 150 میلیون دلار رسیده که عمده آن را محصولات کشاورزی تشکیل داده است، خاطرنشان کرد: محصولات کشاورزی صادر شده از این استان به دلیل عدم به کارگیری افزودنی‌های شیمیایی و تأکید بر تولید محصولات ارگانیک از کیفیت قابل توجهی برخوردار هستند که خوشبختانه مقدار آن با روند رو به رشدی مواجه است.

او گز را از لحاظ صادراتی در زمره گروه محصولات شیرینی و شکلات برشمرد و با بیان اینکه در سه سال گذشته همواره صادرات در این حوزه بیش از 400 ملیون دلار بوده است خاطرنشان کرد: سال 1391 صادرات شیرینی و شکلات کشور که گز نیز یکی اقلام آن است، به 412 میلیون دلار رسیده است.

صافدل خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم آمار گز را به طور جداگانه رصد کرده و طی سال های آتی آن را به طور جداگانه اعلام کنیم، باید با همکاری گمرک به تخصیص ردیف تعرفه‌ای مشخص در کتاب مقررات صادرات و واردات این محصول بپردازیم.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
pegah3
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
شیرین عسل1
haraz1
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
تک ماکارون
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین