یک شنبه 29 مهر ماه 1397  -  Sunday, October 21, 2018
eco 1مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markkety
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 8 مهر ماه 1392 ساعت 12:28

زمینه حضور تعاونی‌ها در بازار پولی و مالی فراهم شود/ طرح مجلس دخالت دولت را کم می‌کند

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش میگو و آبزیان با بیان اینکه مطالبات قانونی و سیاست‌های مقام معظم رهبری در بخش تعاون روی زمین مانده است، گفت: طرح مجلس برای اصلاح قانون تعاون دخالت دولت را کاهش می‌دهد.

 ارسلان قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه اتاق تعاون ایران جایگاه غیردولتی بخش تعاون را دارد که می‌تواند در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نقشی اساسی ایفا کند، اظهار داشت: متاسفانه با توجه به این کارکرد اتفاقات و تغییراتی در اتاق ایجاد شد که با اختلافات داخلی و درونی و قدرت افراد بانفوذ روبرو شده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی‌های تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان با تاکید بر اینکه مسئولانی که در راس اتاق تعاون هستند از تجارت و صادرات و مباحث اقتصادی سررشته ندارد، تصریح کرد: معلوم نیست چه به روز تعاون آمده است در حالی که این بخش یکی از اضلاع اقتصاد کشور و در کنار بخش خصوصی و دولتی است.

وی تاکید کرد: عملکرد ضعیف مسئولان اتاق موجب شده تا روند کارها نه تنها رشد نداشته باشد بلکه رو به اضمحلال رفته است.

به گفته قاسمی، برخی یاد گرفته‌اند که در اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها دخالت کنند و نظارت و راهبرد را نمی‌شناسند و باید سوال کرد چه قدم مثبت و موثری برای این بخش برداشته شده است.

این فعال بخش تعاون با بیان اینکه مطالبات قانونی و سیاست‌های مقام معظم رهبری در بخش تعاون روی زمین مانده است، تاکید کرد: در طی این سال‌ها دو بار لایحه اصلاحیه قانون تعاون تهیه شده و مدیران و اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها نمی‌توانند از وزارتخانه انتقادی کنند.

وی یادآور شد: نظارت دولت بر تعاون به معنای دخالت نیست اما اکنون دخالت در این بخش می‌شود و زمانی که مجلس نیز طرحی برای کاهش دخالت دولت در تعاونی‌ها ارائه کرده، دولت با آن مخالفت می‌کند در حالی که دقیقا کمیسیون اصل 44 مجلس به مشکلات این بخش اشاره کرده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان با اشاره به اینکه اتاق تعاون حیاط خلوت برخی افراد شده است، عنوان کرد: طی 4 سال گذشته حتی 5 دقیقه به عنوان مدیرعامل یک اتحادیه نتوانستم معاون تعاون وزارتخانه را ببینم.

قاسمی تاکید کرد: به جای دخالت در تعاونی‌ها، باید زمینه حضور تعاونی‌ها در بازار پولی و مالی فراهم شود و در این راستا به دستور معاون اول رئیس جمهور قرار است در آئین‌نامه مجوز ایجاد صرافی‌ها بازنگری شود که اسمی از بخش تعاون نیست در حالی که صرافی‌ها یکی از ابزارهای توسعه در بازارهای پولی هستند اما متاسفانه هیچ واکنشی از سمت بخش تعاون وجود ندارد.

این فعال بخش تعاون ابراز امیدواری کرد وزیر تعاون کار و رفاه دولت یازدهم با تدبیر بتواند مشکلات این بخش را حل و فصل کند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
روغن نازگل
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
vioni
فودیار
صنایع غذایی سحر همدان
اقتصاد سبز
زر ماکارون
تک ماکارون
تیتر20
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
جوان
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
www.addlikebutton.net