شنبه 9 مرداد ماه 1400  -  Saturday, July 31, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار
0
شنبه 18 آبان ماه 1392 ساعت 9:56

ایجاد موج جدید غنی سازی محصولات غذایی

 رییس سازمان غذا و دارو از ایجاد موج جدید غنی سازی محصولات غذایی در آینده نزدیک با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد.

دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه غنی سازی محصولات غذایی یک کار بین بخشی است، عنوان کرد: واحدهای مختلف وزارت بهداشت در این حوزه دخالت می‌کنند و علاوه بر سازمان غذا و دارو، معاونت بهداشت وزارت بهداشت و شورای عالی سلامت در این امر دخیل هستند و دستگاه‌های دیگر هم باید به این مقوله ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: سازمان غذا و دارو نیز در مواردی که بتواند به پیشبرد این موضوع کمک خواهد کرد. امروز بحث غنی سازی آرد، شیر، فرآورده‌های غذایی که به شکل میان وعده مصرف می‌شوند و همچنین تنقلات مطرح است.

رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه غنی سازی مواد غذایی جزو ضوابطی است که برای اعطای نشان ایمنی و سلامت به تولیدکنندگان مواد غذایی در نظر گرفته‌ایم، گفت: امکان دریافت این نشان را برای کالاهایی که استفاده از مواد مضر را کنار گذاشته و غنی سازی با ریزمغذی‌ها را نیز جزو اولویت‌های تولید خود قرار می‌دهند، فراهم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه جدیدی با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در راستای غنی سازی محصولات غذایی در حال انجام است، اظهار کرد: در تلاش هستیم بزودی موج جدیدی از این غنی سازی‌ها را راه اندازی کنیم.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol-98
goncheh-98
pegah2
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
mihan2
haraz1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
taknan2
فشذهشف2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
حلبچی
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون
tejarat talaie
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
تیتر20
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
ardineh
رستوران حاج محسن1
vioni
zar
صنایع غذایی دلوسه