شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
شنبه 18 آبان ماه 1392 ساعت 9:56

ایجاد موج جدید غنی سازی محصولات غذایی

 رییس سازمان غذا و دارو از ایجاد موج جدید غنی سازی محصولات غذایی در آینده نزدیک با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت خبر داد.

دکتر رسول دیناروند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه غنی سازی محصولات غذایی یک کار بین بخشی است، عنوان کرد: واحدهای مختلف وزارت بهداشت در این حوزه دخالت می‌کنند و علاوه بر سازمان غذا و دارو، معاونت بهداشت وزارت بهداشت و شورای عالی سلامت در این امر دخیل هستند و دستگاه‌های دیگر هم باید به این مقوله ورود پیدا کنند.

وی ادامه داد: سازمان غذا و دارو نیز در مواردی که بتواند به پیشبرد این موضوع کمک خواهد کرد. امروز بحث غنی سازی آرد، شیر، فرآورده‌های غذایی که به شکل میان وعده مصرف می‌شوند و همچنین تنقلات مطرح است.

رییس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه غنی سازی مواد غذایی جزو ضوابطی است که برای اعطای نشان ایمنی و سلامت به تولیدکنندگان مواد غذایی در نظر گرفته‌ایم، گفت: امکان دریافت این نشان را برای کالاهایی که استفاده از مواد مضر را کنار گذاشته و غنی سازی با ریزمغذی‌ها را نیز جزو اولویت‌های تولید خود قرار می‌دهند، فراهم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه برنامه جدیدی با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو در راستای غنی سازی محصولات غذایی در حال انجام است، اظهار کرد: در تلاش هستیم بزودی موج جدیدی از این غنی سازی‌ها را راه اندازی کنیم.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
goncheh1
pegah3
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
vioni
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران