چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pegah
یادداشت
0
سه شنبه 5 آذر ماه 1392 ساعت 1:30

محمدرضا جمشیدی

کانونی دیگر براي صنعت غذا

محمدرضا جمشیدی
انتخابات فراگیرترین تشکل صنایع غذایی کشور بعدازظهر یکشنبه با حضور 19 نماینده انجمن های عضو و البته این بار کم حرف و حدیث تر از گذشته برگزار شد.
بی شک همین که 19 نماینده (اکثریت) در انتخابات هیات مدیره این تشکل مهم حاضر می شوند، به نوعی نشان دهنده مقبولیت و مشروعیت کانون می تواند باشد.
در ترکیب فعلی هیات مدیره کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی سید محمدرضا مرتضوی (صنعت آرد) چهره مطرح و شناخته شده صنایع غذایی حایز بیش ترین آرا شده که شاید به نوعی مهر تاییدی باشد بر عملکرد گذشته او در  مسند ریاست هیات مدیره، چرا که حتی در گمانه زنی های هر دو طیف کانون پیش از انتخابات نام او در هر دو فهرست دیده می شد. البته علیرضا مروت پور هم از آرای بالایی برخوردار شده که به خوبی نشان می دهد او نه تنها در صنعت نان به عنوان نگینی درخشان ظاهر شده، بلکه از فعالان تشکلی صنایع غذایی نیز نمره قبولی گرفته است.
اتفاقا در این دوره انتخابات، نمایندگان انجمن های صنفی صنایع غذایی حاضر در ترکیب هیات مدیره از تنوع و فراگیری بیش تری برخوردارند و حضور نمایندگان صنایع ماکارونی، آبمیوه، روغن زیتون، لبنیات، کنسرو و قند و شکر به طور حتم باعث خواهد شد تا مباحث مطروحه در کانون از جامعیت بیش تری برخوردار باشد، اگر چه هنوز هم ترازوی هیات مدیره با 3 نماینده به سمت صنعت آرد و نان (دو نفر از صنعت نان) سنگینی می کند و شاید اگر یکی از نمایندگان صنوف روغن، شیرینی و شکلات و فرآورده های گوشتی هم در این ترکیب قرار می گرفت، بهترین حالت ممکن به وقوع می پیوست.
اگر بپذیریم در هر انتخاباتی برنده و بازنده وجود دارد و تمام طرفین در گیر باید قواعد رقابت را به دور از تخریب یکدیگر فرا گرفته باشند، از بیان حرف و حدیث های این دوره انتخابات که شاید زائیده دموکراسی های نوپای تشکلی در کشوری نظیر ما باشد صرف نظر می کنیم تا از سوی ارگان رسمی کانون متهم به ناکار آمد جلوه دادن این تشکل مهم نشویم، چرا که وقتی انتشار اظهار نظرهای اعضای هیات مدیره گذشته و پیشکسوتان صنعت غذا بی کم و کاست و با تایید قبل از چاپ آن ها اقدام مخرب رسانه ای تلقی می شود، اگر امروز به استانی بودن یکی از اعضای هیات مدیره جدید و... اشاره کنیم، معلوم نیست با چه انگی مواجه خواهیم شد.
به هر روی برای هیات مدیره جدید کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی آرزوی توفیق روزافزون تر داریم و مطمئن هستیم با تعامل به وجود آمده بهترین گزینه ریاست هیات مدیره و دبیرکلی کانون برگزیده خواهند شد و این تشکل کماکان سکاندار بخش خصوصی صنایع غذایی برای چانه زنی با متولیان دولت تدبیر و امید خواهد بود. البته انتخاب ساختمانی مستقل و دبیرکلی جامع الشرایط می تواند رمز موفقیت بیش تر این تجمع باشکوه بزرگان صنعت غذا باشد.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
nazgol
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
shirinvatan
tabiat
شیرین عسل1
mihan
لاکیدووو
pegah2
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
حلبچی
آب معدنی واتا
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
vioni
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران