چهار شنبه 9 مهر ماه 1399  -  Wednesday, September 30, 2020
pegaheco 1
سوپرمارکت
0
یک شنبه 22 دى ماه 1392 ساعت 6:22

هندي‌ها «آمل» را به سفره ايراني‌ها فرستادند

مريم شعبان‌زاد: يك محصول جديد لبني تحت عنوان «آمل» (Amul) از كشور هندوستان وارد بازار ايران شده كه مورد استقبال نسبي مصرف‌كنندگان قرار گرفته است.

با ورود اين محصول جديد هندي، بي‌شك يك رقابت سخت و فشرده ميان آن شركت و توليدكنندگان مطرح ايراني شكل خواهد گرفت.
تعاوني لبني «آمل» (Amul) در سال 1946 در شهر آناند (Anand) در ايالت گجرات (Gujarat) هند توسط يونين ليميتد (Union Limited) تاسيس شد كه ريشه اين اسم از زبان سانسكريت به معناي فوق‌العاده گرانبها گرفته شده است.
در پي انقلاب سفيد هند كه به‌دنبال آن، هند به يكي از بزرگ‌ترين توليدكنندگان شير در جهان تبديل شد، تعاوني آمل به عنوان بزرگ‌ترين نام تجاري مواد غذايي در هند شناخته شد و محصولات آن به بازارهاي خارج از كشور نيز راه يافت و توانست به سرعت رشد كند و به توليد بيش از 3.03 ميليون تن شير در گجرات دست يابد.
گفتني است گوشت، گوشت ماهي، گوشت طيور و شكار، عصاره گوشت، سبزيجات و ميوه‌جات به صورت كنسرو خشك شده، پخته شده، انواع ژله مربا و كمپوت، تخم‌مرغ، شير و محصولات لبني، كره، روغن‌ها و چربي‌هاي خوراكي از ديگر محصولاتي هستند كه اين تعاوني عرضه مي‌كند.
از جمله ويژگي‌هاي منحصربه‌فردي كه اين تعاوني دارد مي‌توان به ايجاد ارتباط مستقيم بين توليدكنندگان و مصرف‌كنندگان شير با حذف واسطه، كنترل توليدكنندگان شير و پردازش و بازاريابي آنها و مديريت حرفه‌اي آن اشاره كرد كه توانسته خود را در ميان ديگر رقبا برجسته كند و جوايز بسياري را از آن خود كند.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
pegah4
sobhan
زرفروکتوز1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
آیدین
vioni
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون