دو شنبه 23 فروردين ماه 1400  -  Monday, April 12, 2021
peminaeco 1pegah
اخبار برتر
0
سه شنبه 14 بهمن ماه 1399 ساعت 11:24

انجمن صنفی صنایع روغن نباتی:/

افزایش تقاضای روغن نباتی ناشی از زمزمه های تغییر نرخ ارز است

صنایع غذایی> انجمن روغن نباتی اعلام کرد: زمزمه های تغییر نرخ ارز کالاهای اساسی منجر به افزایش تقاضا در بازار روغن نباتی شده است.

به گزارش انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، طی ماه‌های اخیر موضوعاتی نظیر تغییر نرخ ارز بارها از زبان برخی افراد در جامعه مطرح شده و همین امر منجر به افزایش تقاضا در بازار روغن نباتی شده است.

بنا بر این گزارش قرار نیست تا پایان سال ارز روغن تغییر کند و همچنین سال آینده نیز تصور می‌کنیم که ارز آن تغییری نخواهد کرد اما زمزمه‌های تغییر ارز باعث شده تقاضای خرید روغن در بازار افزایش یابد به طوری که بر اساس آمار موجود تقاضای روغن نباتی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای طی هفته گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته است.

در این گزارش همچنین آمده است: افزایش تقاضا و مشکلات ارزی دو آفت مهم بازار روغن نباتی است و با توجه به تولید و توزیع ۱۷۷ هزار تن انواع روغن نباتی توسط کارخانجات طی دی ماه سال جاری همچنان کمبود روغن در برخی استان‌ها و شهرستان‌ها به ویژه استان‌های مرزی به گوش می‌رسد که با برنامه‌ریزی های انجام شده به زودی رفع می‌شود و هیچ کمبودی در تأمین روغن مایع وجود ندارد.

این اخبار در حالی به گوش می‌رسد که بر اساس آمار موجود این رقم تولید روغن نباتی نسبت به دی ماه سال قبل افزایش داشته است و کارخانجات روغن نباتی برنامه‌ریزی لازم برای تولید همین میزان روغن در بهمن و اسفند را در دستور کار قرار داده‌اند و از هفته آینده مشکلی در تأمین روغن مایع خانوار نخواهیم داشت و مشکل روغن نیمه جامد نیز به زودی مرتفع خواهد شد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
goncheh1
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
mihan
tabiat
زرفروکتوز1
haraz1
shirinvatan
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
حلبچی
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
vioni
tejarat talaie