یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
چهار شنبه 2 بهمن ماه 1392 ساعت 10:57

خطر از بیخ گوش صنایع غذایی گذشت/ ماده 37 قانون برنامه پنجم به این زودی ها اجرایی نمی شود

فود پرس –  ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه  پس از بررسی های دقیق تر و در آینده اجرایی می شود.

به گزارش خبرنگار «فود پرس»، پس از پیگیری های انجمن های صنایع غذایی و در راس آنها کانون انجمن های صنایع غذایی در خصوص ایرادات وارده به ماده 37 قانون برنامه پنجم توسعه و همچنین پیش نویس آیین نامه اجرایی آن مقرر شد اجرای این قانون پس از بررسی های همه جانبه و پس از دو سال اجرایی شود.
لازم به ذکر است که تغییرات مدیریتی در وزارت بهداشت و حضور دکتر دماری به عنوان شخصیتی علمی و آشنا به امور اجرایی  در راس کارگروه اجرایی ماده 37 یکی از دلایل موافقت اعضای کارگروه با نگاه واقع بینانه تر، کار کارشناسی بیشتر و تاخیر در اجرای این ماده قانونی بود.

بنابر این گزارش چندی پیش و بر اساس پیش نویس آیین نامه اجرایی ماده 37 که با مسئوليت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي و با عضويت وزارتخانه هاي امور اقتصادي و دارائي ، بازرگاني ، رفاه و تامين اجتماعي و صنايع و معادن و معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور تهیه شده بود عوارض تعیین شده باید در بطن سود محاسبه شده کارخانجات در نظر گرفته می شد تا موجب افزایش قیمت کالاها نگردد.

در بخش دیگری از آیین نامه اجرایی این قانون مقرر شده بود سازمان غذا و دارو موظف است پس از دریافت گواهی پرداخت عوارض از واحدهای تولیدکننده کالاهای آسیب رسان به سلامت، نسبت به اعطای پروانه کسب و کار مجدد اقدام نماید.

همچنین مرکز سلامت محیط و کار موظف است قبل از تمدید پروانه بهداشت محیط واحدهای تولیدی، گواهی پرداخت عوارض را از تولیدکنندگان کالاهای آسیب رسان اخذ نموده و از تمدید پروانه بهداشت محیط محیط تولیدکنندگان مزبور که عوارض را پرداخت نکرده اند خودداری نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ماده 37 قانون برنامه پنجم کلیک کنید.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
goncheh1
sobhan
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
تک ماکارون
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان