شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
pegahpeminaeco 1
دیگه چه خبر
1
دو شنبه 7 بهمن ماه 1392 ساعت 12:43

نظر کمیسیون تلفیق اختصاص یارانه نقدی به 15 میلیون نفر است

 رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه امروز شورای گفت‌وگو عنوان کرد که بر اساس دیدگاه کمیسیون تلفیق در فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها باید تنها به 15 میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ارسلان فتحی‌پور در حاشیه این جلسه درباره بررسی لایحه بودجه 93 و نیز اجرای فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: اجرای فاز دوم هدفمندسازی مورد بحث واقع شده اما دولت درباره اینکه قیمت حامل‌های انرژی تا چه میزان افزایش یابد فعلا تصمیم نهایی خود را اعلام نکرده است.

فتحی‌پور با تاکید بر اینکه همچنین در لایحه بودجه سال 93 نحوه پرداخت یارانه برای حمایت از تولید شفاف نشده است، تصریح کرد: دولت فقط چند رقم را ارائه کرده است و کمیسیون تلفیق نیز باید در این زمینه بررسی‌های بیشتری انجام دهد.

وی ادامه داد: تصمیم کمیسیون تلفیق بر این است که پرداخت یارانه‌های نقدی به جامعه هدف شامل اقشار آسیب‌پذیر، کارگران، بیکاران، افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد و به طور کل قشر فقیر جامعه اختصاص یابد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه پرداخت یارانه نقدی از طریق خود اظهاری بوده و دولت فرم‌هایی را در بین مردم توزیع کند، بیان کرد: بررسی‌های ما این است که یارانه نقدی به 15 میلیون نفر از جمعیت کشور پرداخت و کسانی که متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند خود اظهاری کنند.

به گفته فتحی پور اگر خوداظهاری خلاف واقع باشد جریمه‌ای برای افراد در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان این که نیاز نیست به همه آحاد مردم یارانه پرداخت شود، گفت: مبلغ یارانه نقدی نیز از 45 هزار تومان افزایش نمی‌یابد.

وی با تاکید بر این که فاز دوم بیشتر در راستای حمایت از تولید ملی و سلامت است، خاطرنشان کرد: به زودی این تصمیم نهایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، در حالی که در جلسه امروز شورای گفت‌وگو هیچ کدام از وزرای عضو حضور پیدا نکرده بودند این نماینده مجلس تاکید کرد که ما از وزراء در این باره سوال می‌کنیم.

وی ادامه داد: همه باید از قانون تمکین کنند هیچ وزیری نمی‌تواند برای حضور خود در شورا نماینده تعیین کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که اگر وزراء در زمینه ساعت و روز برگزاری جلسات مشکل دارند، می‌توانیم زمان جلسه را تغییر دهیم، خاطرنشان کرد: حضور همه وزراء اجباری است زیرا جلسه باید منجر به نتیجه شود.

فتحی‌پور در ادامه با اشاره به این که دستور امروز جلسه شورای گفت‌وگو ماده 23 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار بوده است، تصریح کرد: الان نزدیک به دو سال است که این قانون مصوب شده ولی در دولت خاک می‌خورد.

وی افزود: این قانون آیین‌نامه ندارد و از قدرت اجراء سلب شده است.

وی با بیان این که دولت قبل اعتقادی به این قانون نداشت، اظهار کرد: دولت یازدهم قول داده که آیین‌نامه‌های مرتبط با قانون را اجرایی کند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
shirinvatan
pegah2
لاکیدووو
tabiat
haraz1
goncheh1
شیرین عسل1
mihan
زرفروکتوز1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
حلبچی
رستوران حاج محسن1
تیتر20
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان