دو شنبه 11 فروردين ماه 1399  -  Monday, March 30, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 20 بهمن ماه 1392 ساعت 12:56

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی خبر داد:/

مرجوع شدن برخی محصولات کشاورزی ایران از بازارهای صادراتی

 دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی با اشاره به اینکه در حال حاضر شاهد مرجوع شدن برخی محصولات کشاورزی از بازارهای صادراتی هستیم، گفت: نیاز به پایش کیفیت و استاندارد محصولات کشاورزی تولید داخل کاملا احساس می‌شود.

کاوه زرگران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه هم‌اکنون فشار زیادی روی صنایع غذایی برای رعایت استانداردها و کیفیت وجود دارد اما چنین چیزی در بخش کشاورزی وجود ندارد، عنوان کرد: پایش سلامت محصولات کشاورزی حلقه مفقوده حوزه غذا در کشور محسوب می‌شود و متاسفانه هم‌اکنون نظارت سازمان یافته‌ای روی پایش سلامت محصولات کشاورزی تولید داخل نداریم.

او با اشاره به اینکه مرجوع شدن محصولات کشاورزی صادراتی ایران از بازارهای صادراتی یکی از دلایلی است که نشان می‌دهد روی سلامتی و استاندارد محصولات کشاورزی تولید داخل نظارت زیادی وجود ندارد، عنوان کرد: به عنوان مثال برخی از محصولات کشاورزی و باغی صادراتی ایران از بازارهایی مانند روسیه و دیگر بازارهای منطقه به دلیل داشتن سطح بالایی از باقیمانده سموم مرجوع شده‌اند که باید تلاش کنیم با نظارت بیشتر مانع رخ دادن اتفاقات مشابه باشیم.

زرگران با اشاره به اینکه به صورت طبیعی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفظ نباتات در خصوص استاندارد و سلامتی محصولات کشاورزی تولید داخل مسئولیت دارند، اظهار کرد: البته در این حوزه با فقدان تجهیزات آزمایشگاهی لازم برای پایش سلامت محصولات کشاورزی نیز مواجهیم.

دبیر کانون انجمن‌های صنایع غذایی به استفاده از سموم چینی در تولید محصولات کشاورزی در کشور اشاره و عنوان کرد: استفاده از این سموم در تولید محصولات کشاورزی و باغی و نبود نظارت کافی باعث می‌شود تا سطح باقیمانده سموم در محصولات تولیدی بالا برود که همین موضوع در بازارهای صادراتی مشکل‌ساز می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان مصرف محصولات کشاورزی و باغی در کشور بسیار بیشتر از محصولات صنایع غذایی است، تاکید کرد: انتظار داریم همان فشاری که روی محصولات صنایع غذایی برای پایش سلامت و استاندارد آنها وجود دارد روی محصولات کشاورزی تولید داخل نیز وجود داشته باشد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
پگاه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
haraz1
sobhan
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
vioni
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
آیدین