شنبه 28 فروردين ماه 1400  -  Saturday, April 17, 2021
eco 1چاپ و بسته بندی2pegah
اخبار
1
یک شنبه 20 بهمن ماه 1392 ساعت 14:30

اعطای مجوز خرید تضمینی آب از بخش خصوصی به وزارت نیرو

وزارت نیرو مجاز به عقد قرارداد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تضمین خرید آب از این بخش شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، نمایندگان  مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به تبصره‌های الحاقی به ماده واحده لایحه بودجه سال 1393 کل کشور با بند (ب) تبصره الحاقی 22 موافقت کردند.

بر اساس این بند، به وزارت نیرو اجازه داده شد برای اجرای طرح‌های آب و فاضلاب، بهینه‌سازی و صرفه‌جویی مصرف آب، مهار و بهره‌برداری از آب‌‌های مشترک و مرزی، اجرای طرح‌های جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب و طرح‌هایی که به مدیریت تقاضای آب می‌انجامد و زهکشی اراضی کشاورزی تا سقف 10 میلیارد دلار یا معادل ریالی آن به روش بیع متقابل یا ساخت و بهره‌برداری و تحویل (BOT) و سایر روش‌های مشابه موضوع بند (ب) ماده (214) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و تضمین خرید آب با سرمایه‌گذار خصوصی یا تعاونی قرارداد منعقد یا مجوز صادر کند.

همچنین در نشست علنی امروز نمایندگان در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 93 کل کشور، با پیشنهاد جلیل جعفری بنه‌خلخال مبنی بر حذف بند (ج) تبصره الحاقی 22 با 143 رأی موافق، 12 رأی مخالف و هشت رأی ممتنع موافقت کردند.

در بند (ج) تبصره الحاقی 22 که از تبصره‌های الحاقی لایحه بودجه 93 حذف شد، آمده بود: برای تشویق و جذب سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری در موارد فوق به‌گونه‌ای اقدام کند که سرمایه‌گذاری در طرح‌های فوق که دارای توجیه فنی و اقتصادی بوده انجام شود و اجازه فروش در داخل یا صادرات و خرید تضمینی با رعایت قیمت بازار برق و ماده (33) قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران داده شود. قراردادهای کمتر از 200 میلیون دلار یا معادل ریالی آن با تأیید وزیر نیرو و بیشتر از آن با پیشنهاد وزیر نیرو و تأیید شورای اقتصاد قابل اجرا است. آیین‌نامه اجرایی این بند با پیشنهاد وزیر نیرو و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری حداکثر ظرف دو ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
زرفروکتوز1
shirinvatan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
tabiat
nazgol
mihan
لاکیدووو
goncheh1
pegah2
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تک ماکارون
tejarat talaie
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تیتر20
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
زر ماکارون
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
حلبچی