چهار شنبه 2 مهر ماه 1399  -  Wednesday, September 23, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
دو شنبه 7 مهر ماه 1393 ساعت 8:19

23 مهر؛ روز جهانی غذا

پیمان فروهر: مردم به اخبار دروغ درباره صنایع غذایی توجه نکنند

دبیر انجمن تولیدکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی در آستانه روز جهانی غذا  با اشاره به اینکه صنایع غذایی سومین صنعت بزرگ و اشتغالزای کشور است، گفت: متاسفانه نه دولت و نه بانکها از صنعت غذا حمایت کافی نمی‌کنند.

پیمان فروهر با اشاره به اینکه اخیرا در فضای مجازی اخبار کذب زیادی در مورد غذا و صنعت غذا انتشار یافته است، افزود: باید از مردم خواست که به آنچه در فضاهای مجازی منتشر می‌شود توجه نکنند چون بسیاری از این اخبار نادرست و دروغ است و مردم باید اخبار را از منابع موثق پیگیری کنند. به عنوان مثال چندی پیش خبرهای پراکنده‌ای در فضاهای مجازی درباره کنسرو، سوسیس کالباس و ... منتشر شد که متاسفانه صنعت غذا را به چالش کشید.

وی با اشاره به نزدیک شدن به روز جهانی غذا (23مهر ماه) ادامه داد: روز جهانی غذا که در تمام دنیا توجه خاصی به آن می‌شود، می‌تواند فرصت خوب و مناسبی باشد تا صدای متولیان این صنعت به گوش دولتمردان برسد تا حمایتهای لازم در این بخش صورت بگیرد و اجازه ندهند صنعت غذا به چالش کشیده شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی با اشاره به اینکه کرایه حمل یکی از مشکلات عمده در صنعت آب معدنی است، گفت: هر سال با افزایش کرایه‌های حمل مواجه هستیم و این امر باعث شده رقابت در بازارهای صادراتی برای ما دشوار شود، چون محصول ما سنگین و حجیم است و کرایه آن بالاست.

فروهر درباره مصرف آب بسته‌بندی اظهار کرد: در کلان شهرها سیستم توزیع آب 40 ، 50 ساله و فرسوده است. برداشتهای نادرست و بی‌رویه از منابع آبی و خشکسالی‌ها همه عواملی هستند که باعث شده مردم به سمت مصرف آبهای بسته‌بندی رو بیاورند اما هنوز بسیاری سبک زندگی خود را تغییر نداده‌اند و دولت باید از طریق رسانه‌ها و وزارت بهداشت مردم را با فرهنگ مصرف آب بسته‌بندی آشنا کند و توجه لازم به این صنعت داشته باشد.


منبع: کانون انجمنهای صنایع غذایی ایران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
nazgol
شیرین عسل1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
pegah4
sobhan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
آب معدنی واتا
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
آیدین
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
زر ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان