پنج شنبه 26 فروردين ماه 1400  -  Thursday, April 15, 2021
pegahpeminaeco 1
اخبار
0
جمعه 2 اسفند ماه 1392 ساعت 10:33

جزئیات تمهیدات برای بازار شب عید/ ذخیره‌سازی میوه مرغوب برای عید امسال

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از جزئیات تمهیدات برای بازار شب عید خبرداد و گفت: بهترین نوع میوه تولید شده در کشور برای ایام پایانی سال ذخیره سازی شده است و در روزهای پایانی سال، عرضه خواهد شد.

مجتبی خسروتاج در گفتگو با مهر گفت: در گذشته وزارت بازرگانی سابق در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی درگیر فعالیت های تولیدی بود و برای این کار نیز ساز و کار مناسبی داشت و از ابزارهای مناسب استفاده می کرد اما امروز عمدتا کار تصدی گری از وزارت صنعت، معدن و تجارت دور شده و به عهده بخش خصوصی گذاشته شده و بر این اساس، نقش این وزارتخانه، سیاستگذاری برای تنظیم بازار و بسترسازی برای حرکت بنگاه‌های خصوصی است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: فرصتی نیز فراهم شده است تا تشکل های صنفی ایفای نقش کرده و به جای دولت، کار نظارت را نیز علاوه بر تامین کالا به عهده می گیرد.

وی تصریح کرد: با این نگاه، آنچه که دولت در سال جاری برای تنظیم بازار ایام پایانی سال طراحی کرده، با تکیه بر توان تشکل های صنفی و مباشران بخش خصوصی است که مقدمات تنظیم بازار شب عید را فراهم کرده اند.

ذخایر کافی کالا برای ایام شب عید

به گفته خسروتاج، بر اساس برآوردهای صورت گرفته ذخایر کافی برای کالاهای مورد نیاز مردم در شب عید وجود دارد و مصرف کنندگان بدون هیچ محدودیتی وارد بازار خواهند شد و کالای مورد نیاز خود را تامین خواهند کرد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این، نمایشگاه‌های فروش بهاره نیز در سراسر کشور برگزار خواهد شد و مردم می توانند علاوه بر کالاهای اساسی، مایحتاج مورد نیاز در ایام پایانی سال و به مناسبت شب عید را تامین کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: البته در نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا تمهیدی اندیشیده شده است که تولیدکنندگان به صورت مستقیم و بدون واسطه کالاهای مورد نیاز مردم را در شب عید عرضه کنند.

وی افزود: قیمت این کالا 17 تا 20 درصد از سطح بازار کمتر است. این نمایشگاه‌ها از ابتدای اسفندماه تا 17 اسفندماه در کشور برگزار می شود.

فروش فوق العاده صنفی از سوی اصناف

خسروتاج گفت: بعد از برگزاری نمایشگاه‌های بهاره، فروش فوق العاده صنفی نیز از سوی واحدهای صنفی برگزار خواهد شد، چراکه همه ساله امید واحدهای صنفی به فروش های پایان سال است و به این ترتیب باید زمینه را برای فروش ها فراهم کرد.

وی تصریح کرد: بنابراین فروش های فوق العاده نیز از 17 اسفندماه آغاز خواهد شد. دولت نیز نگران حقوق مصرف کننده است که در این ایام باید رعایت شود و چنانچه افرادی نتوانند به نمایشگاهها بروند، از فروش های فوق العاده سطح شهر برای خرید استفاده کنند.

توزیع میوه در روزهای پایانی سال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مطابق هر سال بر اساس سیاست‌گذاری های دولت، میوه مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال با قیمت مناسب توزیع خواهد شد و بر همین اساس، مباشران اقدام به خرید و ذخیره سازی میوه کرده اند.

وی اظهار داشت: امسال نیز همانند سال های قبل، حداقل 2 قلم میوه های ضروری مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال ذخیره سازی شده است که در روزهای پایانی سال، توزیع آن آغاز خواهد شد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تولید میوه های داخلی همچون سیب و پرتقال امسال مناسب بوده و مباشران نیز به اندازه کافی، ذخیره سازی صورت داده اند و هم اکنون در سردخانه ها نگهداری می کنند.

خسروتاج خاطرنشان کرد: پیش بینی شده است که امسال میوه به تناژ مناسبی در بازار توزیع شود تا بتوانیم به شکل موثر در بازار ایفای نقش کرده و قیمت ها را کنترل کند.

وی افزود: تولید داخلی میوه امسال با کیفیت بالا بوده است و نوع خوبی از این میوه نیز برای ذخیره سازی و توزیع در شب عید انتخاب شده است و سورت بندی مناسبی صورت گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: نگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که با توزیع به موقع میوه در ایام نوروزی، جلوی اجحاف به مصرف کنندگان گرفته شود.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah2
shirinvatan
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
nazgol
زرفروکتوز1
tabiat
شیرین عسل1
haraz1
mihan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
حلبچی
آرد سازی پوسان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
tejarat talaie
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1
آب معدنی واتا
vioni
صنایع غذایی سحر همدان
تیتر20