دو شنبه 29 دى ماه 1399  -  Monday, January 18, 2021
peminapegaheco 1
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 24 دى ماه 1399 ساعت 10:33

سرمای بی‌سابقه ۵۰۰ هکتار باغات موز " هندوستان کوچک بلوچستان " را نابود کرد

کشاورزی> مدیر جهاد کشاورزی کنارک گفت: سرمای بی‌سابقه که در سال‌های اخیر نظیر نداشته است ۵۰۰ هکتار باغات موز زرآباد را نابود کرد.

سعید اولیایی در کنارک اظهار داشت: سرمای شدید در هندوستان کوچک ایران، زرآباد، که مهد میوه‌های گرمسیری است سابقه نداشته است و موجب شد 500 هکتار باغات موز منطقه به طور کامل نابود شود و 3500 هکتار هم بین 30 درصد تا 80 درصد خسارت ببیند.

وی افزود: هم‌چنین مزارع و باغ‌‌های‌ گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان، هندوانه و طالبی هم خسارت زیادی دیده‌اند و به 2 هزار هکتار اراضی زیر کشت این محصولات سبزی و سیفی بین 20 تا 30 درصد خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی کنارک با بیان اینکه کشاورزان روستاهای بلک، دودر، بند گاه و مرادی کشک در بخش زرآباد بیشترین خسارت را از این سرمای بی‌سابقه متحمل شده‌اند؛ تصریح کرد: برآورد اولیه خسارت ما حدود 25 میلیارد تومان است اما هم‌چنان این برآورد اولیه است و برآورد نهایی را به زودی اعلام می‌کنیم.

در سواحل مکران دو قطب اصلی کشاوزی وجود دارد اولی بخش باهوکلات شهرستان دشتیاری است و دومی بخش زرآباد کنارک است؛ بخش باهوکلات به دلیل خشکسالی‌های چندسال گذشته از دور خارج شد و حالا کم کم دارد روی دور می‌افتد اما بخش زرآباد به دلیل بالا بودن سفرهای زیرزمینی همچنان در دوره خشکسالی بلوچستان هم به کارش ادامه داد و حالا کشاورزانش بهت زده از سرمایی که هیچ‌وقت وجود نداشته و به یادشان نیست خسارت‌های جدی‌ای محتمل شده‌اند.

منبع:تسنیم
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah2
tabiat
sobhan
goncheh1
mihan
haraz1
شیرین عسل1
لاکیدووو
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
vioni
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه