سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
چاپ و بسته بندی2peminapegah
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 20 اسفند ماه 1392 ساعت 12:0

کاهش 30 درصدی مصرف آب معدنی به دلیل رکود اقتصادی/به شایعات عادت کرده‌ایم

 دبیر انجمن تولیدکنندگان آبهای معدنی و آشامیدنی با اشاره به اینکه رکود حاکم بر بازار در سال جاری باعث کاهش 30 درصدی مصرف آب معدنی در کشور شد، گفت: در جریان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، نرخ کرایه‌های حمل کالا بیشترین تاثیر را روی صنعت آب معدنی می‌گذارد که باید دید نرخ‌ها چقدر تغییر می‌کنند.

پیمان فروهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه در بین کلیه محصولات صنایع غذایی آب معدنی دارای شرایط استثنایی بوده و در شرایط رکود معمولا اولین کالایی است که از سفره خانوارها حذف می‌شود، افزود: با توجه به اینکه 95 درصد مناطق مسکونی تحت شبکه آب بوده و شیر آب نیز در تمامی منازل موجود است بنابراین در شرایط رکود مردم به صورت طبیعی خرید آب معدنی خود را متوقف می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دهک‌های پردرآمد و متوسط دو مصرف‌کننده عمده محصولات صنعت آب معدنی هستند، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل وخیم شدن شرایط اقتصادی کشور ریزش مشتریان صنعت آب معدنی نیز تشدید شده است.

او درباره پیش‌بینی سال 1393 توضیح داد: اگر نرخ تورم در سال آینده کاهش یابد و در فضای بین‌المللی نیز شرایط به نفع کشورمان پیش رود و تحریم‌ها کاهش یابد می‌توان دوباره به رشد مصرف آب معدنی در کشور و توانمند شدن این صنعت امیدوار بود. ضمن اینکه عمر سیستم آب شهری کشور نیز به ویژه در کلان شهرها به چند دهه می‌رسد که این باعث می‌شود مردم به تدریج به دلیل توجه کردن به اهمیت کیفیت آب مصرفی خود به سمت محصولات آب معدنی هدایت شوند.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی با اشاره به اینکه کرایه‌های حمل تاثیر زیادی روی قیمت تمام شده آب معدنی می‌گذارد، گفت: افزایش قیمت آب توسط وزارت نیرو تاثیر چندانی روی مصرف آب معدنی در کشور ندارد. اتفاقی که می‌تواند روی صنعت آب معدنی تاثیر بگذارد کاهش کیفیت آب شهری بوده که می‌تواند به مرور باعث تشویق مردم به مصرف آب معدنی شود. کسی هم که در بلندمدت آب معدنی مصرف کرده ذائقه‌اش تغییر کرده و دیگر نمی‌تواند آب با کیفیت پایین را مصرف کند.

فروهر درباره شایعات مطرح شده در سال جاری درباره کیفیت آب معدنی تولید داخل نیز اظهار کرد: ما به این شایعات عادت کرده‌ایم و قرار هم نیست به همه آنها پاسخ دهیم. تنها به مواردی پاسخ می‌دهیم که ارزش پاسخ دادن را داشته باشند.

وی همچنین از انجام یک کار تحقیقاتی در صنعت آب معدنی از ابتدای سال آینده با مشارکت انجمن و دانشکده علوم پزشکی تهران خبر داد و افزود: همچنین سمیناری نیز در تابستان سال آینده درباره آب بسته‌بندی برگزار خواهیم کرد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh-98
taknan2
پگاه-خامه
زرفروکتوز1
فشذهشف2
mihan2
nazgol-98
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
haraz1
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
zar
آیدین
ardineh
ارسال پیامک
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
kandoj
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
حلبچی
صنایع غذایی دلوسه
vioni