یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار
0
سه شنبه 20 اسفند ماه 1392 ساعت 13:54

آخرین تغییرات ۱۱ گروه خوراکی اعلام شد

بانک مرکزی آخرین تغییرات قیمت ۱۱ گروه مواد خوراکی در تهران را در هفته منتهی به ۱۶ اسفندماه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بانک مرکزی متوسط قیمت خرده فروشی 11 گروه خوراکی در هفته منتهی به 16 اسفند ماه جاری در تهران را منتشر کرد که این آمار بیانگر افزایش قیمت پنج گروه کالایی، ثبات نرخ پنج گروه دیگر و کاهش نرخ تنها یک کالا نسبت به هفته قبل از آن است.

بر همین اساس در دوره مورد نظر قیمت تخم مرغ، میوه های تازه، گوشت مرغ، گوشت قرمز و چای نسبت به هفته قبل از آن گران، نرخ لبنیات، برنج، حبوب، قند و شکر و روغن نباتی ثابت و قیمت سبزی های تازه نیز کاهش یافت.

بر اساس این گزارش قیمت لبنیات، تخم مرغ، برنج، حبوبات ، میوه های تازه و سبزی های تازه در هفته منتهی به دوم اسفند ماه سال جاری نسبت به هفته مشابه سال قبل از افزایش 21.3، 23.7 ، 32.4 ، 16.7 ،27.7 و 50.1 درصدی برخوردار شده است. قیمت سیب زمینی در هفته مورد گزارش نسبت به هفته مشابه سال قبل از افزایش 155.7 درصدی برخوردار شده است.

همچنین قیمت گوشت قرمز 13.9، گوشت مرغ 7.9، قند و شکر 30.3، و روغن نباتی 29.8 درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش و قیمت چای 0.2 درصد کاهش یافته است.

* لبنیات و تخم مرغ

در گروه لبنیات و تخم مرغ بهای پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل 0.2 درصد کاهش یافت، اما قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم مرغ معادل 0.1 درصد افزایش یافت و شانه ای 8500 الی 11 هزار تومان به فروش رسید.

* برنج و حبوبات

در هفته مورد بررسی در گروه برنج قیمت برنج داخلی درجه دو معادل 0.1 درصد کاهش یافت و بهای برنج درجه یک داخلی ثابت بود. در گروه حبوبات قیمت تمام اقلام این گروه ثابت بود.

* میوه ها و سبزی های تازه

بنا بر اعلام بانک مرکزی، در هفته مورد گزارش، میوه فروشی های سطح شهر که میوه تازه و سبزی را عرضه کردند، در گروه میوه های تازه بهای همه اقلام این گروه بین 0.2 تا 18.3 درصد افزایش یافت. در گروه سبزی های تازه قیمت بادنجان معادل 5.2 درصد و پیاز 0.7 درصد افزایش یافت، اما بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 تا 6.2 درصد کاهش یافت.

* گوشت مرغ و گوشت قرمز

بر این اساس قیمت گوشت گوسفند 0.1 درصد، گوشت مرغ و گوشت تازه گاو و گوساله 1.7 افزایش یافت.

* قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته منتهی به 16 اسفند ماه جاری بهای چای خارجی معادل 0.5 درصد افزایش یافت، اما بهای قند، شکر، چای خارجی و انواغ روغن نباتی بدون تغییر بود.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
sobhan
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
آیدین
رستوران حاج محسن1