چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
eco 1peminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 20 اسفند ماه 1392 ساعت 14:49

نحوه اجرای قانون انتزاع یکی از دغدغه‌های فعالان صنعت غذاست

 دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چیپس و اسنک ایران با اشاره به اینکه نحوه اجرای قانون انتزاع یکی از دغدغه‌های فعالان صنعت غذا در سال آینده محسوب می‌شود، گفت: اگر قانون انتزاع درست اجرا نشود و سیاست‌های تعرفه‌ای و بازرگانی نیز دچار مشکل شوند دردسرهای زیادی برای صنعت غذای کشور به وجود خواهد آمد.

علی شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه مهمترین اتفاق امسال برای صنعت چیپس و اسنک سیاست‌های نادرست در تنظیم بازار مواد اولیه به ویژه سیب زمینی بود، اظهار کرد: این سیاست‌ها باعث شد تا تولیدکنندگان داخلی در زمینه تامین مواد اولیه موردنیاز خود دچار مشکل شوند.

او با اشاره به اینکه اگر با موضوع اقتصاد مقاومتی به صورت شعارگونه رفتار نشود می‌توانیم انتظار دورنمای مثبتی را برای اقتصاد ایران داشته باشیم، گفت: صنعت چیپس و اسنک ایران سال قبل حدود 120 میلیون دلار صادرات داشت و امسال این میزان صادرات به 130 تا 140 میلیون دلار نیز خواهد رسید.

وی افزود: اجرای صحیح سیاستهای اقتصادی مقاومتی در کنار دیپلماسی فعال خارجی می‌تواند باعث گشوده شدن بازارهای صادراتی به روی صنایع داخلی شود. در حال حاضر عراق بزرگترین بازار صادراتی صنعت چیپس و اسنک ایران بوده و این صنعت توانسته رشد 30 درصدی صادرات را نیز تجربه کند.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چیپس و اسنک ایران با بیان اینکه رکود حاکم بر بازار امسال مانند سایر محصولات غذایی بر بازار محصولات اسنک و چیپس نیز حاکم اما شدت آن کمتر بود، گفت: امسال با توجه به رکودی که در بازار وجود داشته بعضا در مورد برخی از محصولات اسنک و چیپس شاهد کاهش نرخ نیز بودیم.

شریعتی از سیب زمینی، ذرت و روغن به عنوان سه ماده اولیه اصلی در صنعت چیپس و اسنک یاد کرد و گفت: امسال سیب زمینی کاران سود زیادی کردند و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود سال آینده کشت و تولید سیب زمینی در کشور در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد که با این حساب می‌توان نتیجه گرفت از نظر تامین ماده اولیه سال آینده صنعت چیپس و اسنک مشکل خاصی نداشته باشد.

به گفته وی در حال حاضر 78 واحد تولید چیپس و اسنک عضو اتحادیه هستند که البته تعدادی از آنها فعال نیستند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
زرفروکتوز1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
tabiat
shirinvatan
pegah2
لاکیدووو
mihan
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
tejarat talaie
رستوران حاج محسن1
حلبچی
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
آیدین
آرد سازی پوسان
تیتر20