سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 20 اسفند ماه 1392 ساعت 14:49

نحوه اجرای قانون انتزاع یکی از دغدغه‌های فعالان صنعت غذاست

 دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چیپس و اسنک ایران با اشاره به اینکه نحوه اجرای قانون انتزاع یکی از دغدغه‌های فعالان صنعت غذا در سال آینده محسوب می‌شود، گفت: اگر قانون انتزاع درست اجرا نشود و سیاست‌های تعرفه‌ای و بازرگانی نیز دچار مشکل شوند دردسرهای زیادی برای صنعت غذای کشور به وجود خواهد آمد.

علی شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه مهمترین اتفاق امسال برای صنعت چیپس و اسنک سیاست‌های نادرست در تنظیم بازار مواد اولیه به ویژه سیب زمینی بود، اظهار کرد: این سیاست‌ها باعث شد تا تولیدکنندگان داخلی در زمینه تامین مواد اولیه موردنیاز خود دچار مشکل شوند.

او با اشاره به اینکه اگر با موضوع اقتصاد مقاومتی به صورت شعارگونه رفتار نشود می‌توانیم انتظار دورنمای مثبتی را برای اقتصاد ایران داشته باشیم، گفت: صنعت چیپس و اسنک ایران سال قبل حدود 120 میلیون دلار صادرات داشت و امسال این میزان صادرات به 130 تا 140 میلیون دلار نیز خواهد رسید.

وی افزود: اجرای صحیح سیاستهای اقتصادی مقاومتی در کنار دیپلماسی فعال خارجی می‌تواند باعث گشوده شدن بازارهای صادراتی به روی صنایع داخلی شود. در حال حاضر عراق بزرگترین بازار صادراتی صنعت چیپس و اسنک ایران بوده و این صنعت توانسته رشد 30 درصدی صادرات را نیز تجربه کند.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چیپس و اسنک ایران با بیان اینکه رکود حاکم بر بازار امسال مانند سایر محصولات غذایی بر بازار محصولات اسنک و چیپس نیز حاکم اما شدت آن کمتر بود، گفت: امسال با توجه به رکودی که در بازار وجود داشته بعضا در مورد برخی از محصولات اسنک و چیپس شاهد کاهش نرخ نیز بودیم.

شریعتی از سیب زمینی، ذرت و روغن به عنوان سه ماده اولیه اصلی در صنعت چیپس و اسنک یاد کرد و گفت: امسال سیب زمینی کاران سود زیادی کردند و به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود سال آینده کشت و تولید سیب زمینی در کشور در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد که با این حساب می‌توان نتیجه گرفت از نظر تامین ماده اولیه سال آینده صنعت چیپس و اسنک مشکل خاصی نداشته باشد.

به گفته وی در حال حاضر 78 واحد تولید چیپس و اسنک عضو اتحادیه هستند که البته تعدادی از آنها فعال نیستند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
فشذهشف2
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol-98
لاکیدووو
پگاه-خامه
mihan2
goncheh-98
haraz1
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
ardineh
zar
صنایع غذایی سحر همدان
حلبچی
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
تیتر20
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
vioni
kandoj