پنج شنبه 26 فروردين ماه 1400  -  Thursday, April 15, 2021
چاپ و بسته بندی2eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 26 اسفند ماه 1392 ساعت 12:59

50 سال طول می‌کشد نان صنعتی وارد سفره مردم شود

 دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران با اشاره به ناموفق بودن برنامه افزایش تولید و مصرف نان‌های حجیم و نیمه حجیم در ایران گفت: اگر دولت بسیار خوب کار کند شاید 50 سال طول بکشد تا تنها نیمی از نان مصرفی مردم به نان‌های حجیم و نیمه حجیم تبدیل شود.

علیرضا مروت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه قرار بود از طریق فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مصرف نان‌های حجیم و نیمه حجیم در کشور افزایش یابد اما در عمل این اتفاق رخ نداد، اظهار کرد: تولید نان صنعتی تنها به وارد کردن ماشین‌آلات نیست و عوامل موثری در تولید نان صنعتی اعم از مواد اولیه دخیل هستند که بی‌توجهی به آنها باعث شده اجرای طرح نان صنعتی در کشور موفق نشود.

وی با بیان اینکه در صورت آزادسازی قیمت نان، بین واحدهای تولیدی رقابت ایجاد شده و این در نهایت به نفع مصرف‌کننده تمام می‌شود، گفت: امسال تولیدکنندگان نان به علت مشکلات به وجود آمده از سوی دولت قبل با تغییراتی در سهمیه‌های آرد خود مواجه شدند. این در حالی است که طبق مصوبه سال 1379 هیات دولت قرار بود از تولیدکنندگان نان با دادن سهمیه حمایت شود.

مروت‌پور افزود: البته ما موافق حذف سهمیه‌ها هستیم چرا که اعتقاد داریم هر کجا سهمیه‌بندی باشد، آنجا فساد نیز به وجود می‌آید.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان کارخانجات نان صنعتی ماشینی ایران با اشاره به کم‌کاری‌های دولت قبل به ویژه در ماه‌های پایانی که مشکلات زیادی را نیز برای تولیدکنندگان به وجود آورد، عنوان کرد: اولویت اصلی دولت یازدهم در حال حاضر کنترل نرخ تورم است که اگر این برنامه با رویکرد حمایت از تولید در سال 1393 اجرا شود نتایج بهتری خواهد داشت.

وی درباره تعداد تولیدکنندگان نان‌های صنعتی در کشور نیز گفت: واحدهای فعال نان صنعتی در کشور همان واحدهایی هستند که محصولاتشان در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مغازه‌ای قابل مشاهده است. البته باید گفت که دولت‌های قبل به تعهدات خود در قبال واحدهای نان صنعتی که احداث شدند، عمل نکردند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
goncheh1
tabiat
shirinvatan
شیرین عسل1
زرفروکتوز1
mihan
لاکیدووو
pegah2
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی مسرور
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
حلبچی
رستوران حاج محسن1
vioni
تیتر20
ارسال پیامک
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
tejarat talaie
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون
تک ماکارون
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران