سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
pegahچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 27 اسفند ماه 1392 ساعت 11:6

قیمت جهانی کره افزایش یافت

قیمت جهانی کره خام افزایش و به پنج‌هزار و 200 دلار در هر تن رسید.

دبیر انجمن صنایع لبنی پاستوریزه امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه اولویت کره مصرفی در صنایع لبنی از طریق واردات تأمین می‌شود، در سال 92، 60 هزار تن کره خام وارد صنایع لبنی شد.

رضا باکری افزود: از زمانی که اختصاص ارز مرجع به واردات کره متوقف شده، دیگر آمار دقیقی درباره میزان واردات کره نداریم و شرکت‌ها به‌طور مستقل و با ارز مبادلاتی و آزاد اقدام به واردات کنند، اما به‌نظر می‌رسد که تغییری در نیاز به واردات ایجاد نشود.

وی خاطرنشان کرد: اخیراً قیمت جهانی کره در جهان افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و قیمت هر تن کره به پنج‌هزار و 200 دلار رسیده است.

دبیر انجمن صنایع لبنی ادامه داد: شرکت‌های "شکلّی"،"پگاه"،"میهن"،"کاله" و"پاک"واردکنندگان کره خام هستند که البته عمده این محصول توسط شرکت صنایع غذایی "شکلّی" وارد می‌شود.

گفتنی است، از سال‌های گذشته به‌دلیل نداشتن چربی لازم در شیر خام نژادهای موجود در ایران و اختصاص یارانه به کره خام، هیچ‌کدام از صنایع لبنی کشور، تولید کره از منابع شیرخام داخلی نداشت و صرفاً با واردات کره خام، اقدام به فرآوری و بسته‌بندی آن کرده‌اند.

این در حالی است که امروز رکنی، معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی در گفتگویی با خبرنگار ایانا، از واردات گاوهای سمینتال نژاد ژنومیک که شیرخام حاصل از آن ها دارای 30 درصد چربی بیشتر بوده برای رسیدن به خودکفایی در تولید کره خبر داده است.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
لاکیدووو
فشذهشف2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
پگاه-خامه
goncheh-98
haraz1
taknan2
nazgol-98
mihan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
zar
kandoj
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
tejarat talaie
رستوران حاج محسن1
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
آرد سازی پوسان
vioni
ardineh
حلبچی
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر