یک شنبه 15 تير ماه 1399  -  Sunday, July 5, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
0
شنبه 16 فروردين ماه 1393 ساعت 13:41

مخالفت انجمن شیرین و شکلات با توافقنامه تعرفه ترجیحی اتاق بازرگانی ایران و ترکیه

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات مخالفت خود را مبنی بر شنیده های موثق بر تعیین تعرفه ترجیحی صادرات و واردات فی مابین ایران و ترکیه، خارج از چهارچوب کارشناسی اعلام کرد و گفت: تا حذف کامل، پیگیری این توافقنامه در دستور کار انجمن قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی، جمشید مغازه ای در خصوص شنیده هایی مبنی بر تعیین تعرفه ترجیحی گفت: براساس اطلاعات واصله فی مابین اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اتاق بازرگانی ترکیه در مورد ترجیحات تعرفه ای بین ایران و ترکیه مذاکراتی مطرح و توافقاتی صورت پذیرفته است که نگرانی واحدهای تولیدی صنعت شیرنی و شکلات را به خصوص در زمینه واردات و صادرات محصولات این صنعت موجب شده است، بنابراین مراتب از طریق سازمان توسعه تجارت ایران در حال پیگیری است.

وی افزود: بدیهی و لازم بذکر است که تصمیمات اتخاذ شده در این مورد حساس، بدون حضور و نظر کارشناسی سازمان توسعه تجارت امکان پذیر نیست.

مغازه ای در مورد اطلاعات بیشتر از این توافقنامه مطرح شده گفت: قابل ذکر است در این مورد نامه ای از سوی مدیریت دفتر توسعه کالا صادرات، سازمان توسعه تجارت ایران به مدیریت دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه ارسال شده و صحت و سقم اطلاعات واصله و نتایج بعمل آمده را جویا شده است که مراتب فوق نیز از طریق انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات به دلیل حساسیت موضوع در حال پیگیری است و تا حذف کامل توافقنامه ی مطروحه، در دستور کار ما قرار دارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
goncheh1
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
sobhan
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
vioni
تک ماکارون
تیتر20
زر ماکارون
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
ارسال پیامک