سه شنبه 27 مهر ماه 1400  -  Tuesday, October 19, 2021
چاپ و بسته بندی2peminapegah
اخبار برگزیده
0
شنبه 16 فروردين ماه 1393 ساعت 13:41

مخالفت انجمن شیرین و شکلات با توافقنامه تعرفه ترجیحی اتاق بازرگانی ایران و ترکیه

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات مخالفت خود را مبنی بر شنیده های موثق بر تعیین تعرفه ترجیحی صادرات و واردات فی مابین ایران و ترکیه، خارج از چهارچوب کارشناسی اعلام کرد و گفت: تا حذف کامل، پیگیری این توافقنامه در دستور کار انجمن قرار دارد.

 به گزارش روابط عمومی کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی، جمشید مغازه ای در خصوص شنیده هایی مبنی بر تعیین تعرفه ترجیحی گفت: براساس اطلاعات واصله فی مابین اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اتاق بازرگانی ترکیه در مورد ترجیحات تعرفه ای بین ایران و ترکیه مذاکراتی مطرح و توافقاتی صورت پذیرفته است که نگرانی واحدهای تولیدی صنعت شیرنی و شکلات را به خصوص در زمینه واردات و صادرات محصولات این صنعت موجب شده است، بنابراین مراتب از طریق سازمان توسعه تجارت ایران در حال پیگیری است.

وی افزود: بدیهی و لازم بذکر است که تصمیمات اتخاذ شده در این مورد حساس، بدون حضور و نظر کارشناسی سازمان توسعه تجارت امکان پذیر نیست.

مغازه ای در مورد اطلاعات بیشتر از این توافقنامه مطرح شده گفت: قابل ذکر است در این مورد نامه ای از سوی مدیریت دفتر توسعه کالا صادرات، سازمان توسعه تجارت ایران به مدیریت دفتر بازرگانی کشورهای آسیا و اقیانوسیه ارسال شده و صحت و سقم اطلاعات واصله و نتایج بعمل آمده را جویا شده است که مراتب فوق نیز از طریق انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات به دلیل حساسیت موضوع در حال پیگیری است و تا حذف کامل توافقنامه ی مطروحه، در دستور کار ما قرار دارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
goncheh-98
شیرین عسل1
فشذهشف2
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol-98
taknan2
لاکیدووو
mihan2
پگاه-خامه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی مسرور
آیدین
آب معدنی واتا
حلبچی
vioni
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
ardineh
zar
ارسال پیامک
kandoj
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان