شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
eco 1pegah
اخبار
0
سه شنبه 19 فروردين ماه 1393 ساعت 13:45

تخم‌مرغ بورسی می‌شود

 مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید‌کننده و مصرف‌کننده، اجرای قانون خرید تضمینی تخم‌مرغ و معامله این محصول در بورس را در دستور کار خود قرار داده است.

هدایت اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی از سال گذشته اجرای ماده 33 قانون افزایش بهره‌وری را در دستور کار خود قرار داده و در این راستا اجرای قانون تعیین قیمت و خرید تضمینی تخم‌مرغ در استان‌های پر تولید همچون خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان، قزوین، قم، تهران، البرز و ... را اعلام کرده است.

وی افزود: عرضه تخم‌مرغ در بورس از امسال در دستور کار قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که با معامله‌ این محصول در بورس بتوان قیمت آن را در دامنه‌ای مشخص تعریف و کنترل کرد.

اصغری ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی قیمتی را با عنوان نرخ خرید تضمینی تخم‌مرغ اعلام می‌کند سپس این محصول در بورس عرضه می‌شود اما اگر قیمت تخم‌مرغ در بورس کمتر از نرخ اعلام شده وزارت جهاد کشاورزی باشد این وزارتخانه موظف می‌شود به ازای مابه‌التفاوت این قیمت از مرغداران حمایت کند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار گفت: در این میان بورس به عنوان محملی مطمئن برای معامله‌ شفاف این کالا در نظر گرفته شده چراکه عملکرد و معامله‌ هر محصولی در بورس مورد تایید همه نهادهاست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا عرضه تخم‌مرغ در بورس باعث گران‌ شدن این محصول در بازار مصرف نمی‌شود؟ اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی در گران‌ یا ارزان‌ شدن تخم‌مرغ در جهت حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده نظارت کامل دارد و درصدد هستیم بتوانیم با معامله و عرضه این محصول قیمت تخم‌مرغ را در دامنه‌ای مشخص و منطقی کنترل کنیم.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
sobhan
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah3
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
vioni
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان