شنبه 14 تير ماه 1399  -  Saturday, July 4, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
0
یک شنبه 24 فروردين ماه 1393 ساعت 17:14

افزایش قیمت گندم باکیفیت به ۱۰۶۴ تومان در طرح خرید تضمینی امسال

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای تشویق کشاورزان به تولید گندم با کیفیت از افزایش قیمت خرید تضمینی گندم معمولی تا ۱۰۶۴۶ ریال در هر کیلو با توجه به کیفیت آن خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران،‌ عباس قبادی گفت: قیمت پایه خرید تضمینی گندم امسال 10500 ریال برای گندم معمولی و 10800 ریال برای گندم دوروم با احتساب 2 درصد افت غیر مفید و 4 درصد افت مفید می باشد، اما در صورت نداشتن افت مفید و غیر مفید، قیمت خرید تضمینی در هر کیلو برای گندم معمولی تا 10646 ریال و برای گندم دوروم تا 10964 ریال قابل افزایش می‌باشد.

وی افزود: بر اساس جدول پاکی، به ازای هر درصد افزایش افت مفید و غیر مفید برای گندم معمولی به ترتیب  14 و 45 ریال و به ازای هر درصد  افزایش افت مفید و غیر مفید گندم دوروم به ترتیب 16 و 45 ریال از قیمت مصوب گندم در هر کیلو کسر خواهد شد.
قبادی همچنین خاطر نشان کرد: اگر افت مفید و غیر مفید گندم های عرضه شده کمتر از حد افت مجاز ‌باشد، به عنوان مثال 3 و 2 و 1 درصد افت داشته باشند؛ به ازای هر درصد افت کمتر، مبالغ بالا به قیمت پایه خرید اضافه شده و به کشاورزان پرداخت خواهد شد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص نحوه‌ی خرید گندم‌ها با انواع سن‌زدگی تشریح کرد:  گندم‌های سن‌زده تا 2 درصد،  بدون کسر بها، به قیمت مصوب قابل خرید می‌باشد؛ اما در گندم‌های با سن زدگی بالاتر از 2 درصد در هر دو نوع گندم معمولی و دوروم به ازای هر درصد افزایش سن زدگی مبلغ 100 ریال از بهای هر کیلو قیمت پایه گندم کسر می‌شود.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah3
sobhan
شیرین عسل1
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
goncheh1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران