پنج شنبه 27 دى ماه 1397  -  Thursday, January 17, 2019
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 25 فروردين ماه 1393 ساعت 10:57

دغدغه‌های مجلس برای تأمین نهاده‌های دامی، قیمت شیر و نان بی‌پاسخ مانده است

دغدغه‌های مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، پیرامون تأمین نهاده‌های دامی و کشاورزی نظیر کود، بذر، سم، کنجاله، سویا و ذرت، قیمت شیر و نان بی‌پاسخ مانده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی امروز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در حالی صحبت از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها  می‌شود که تجربه سال‌های گذشته نشان داده که باید ذخایر استراتژیک برای تأمین نهاده‌های دامی نظیر کنجاله سویا و ذرت به‌منظور تأمین شیر، گوشت و همچنین مصارف مرغداری‌ها تأمین شده باشد تا بازار با تنش روبه‌رو نشود.

محمد سادات‌ابراهیمی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام مشخصاً پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی باید از ذخیره نهاده‌های دامی و کشاورزی، بهره‌برداران را مطلع کند تا با آزادسازی قیمت‌ها، روند تولید از ریل خارج نشود.

افزایش قیمت نان قطعی شده است

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حالی که قیمت محصولات اساسی مردم نباید افزایش پیدا کند، بر اساس گزارش‌های رسیده، رشد قیمت نان قطعی شده و حتی بدون ابلاغ دولت در برخی از مناطق تهران اجرایی شده است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت نان و شیر تا مقاطعی قابل قبول است و پس از آن به شکل طبیعی می‌تواند به سلامت مردم صدمه بزند؛ به این معنا که افزایش قیمت شیر در دامنه محدودی قابل ارتقاء است و پس از آن، مصرف‌کننده به‌علت کاهش قدرت خرید، این کالا را از سبد غذایی خود حذف خواهد کرد.
سادات‌ابراهیمی تصریح کرد: 30 درصد از منابع یارانه‌ای باید به بخش تولید اختصاص پیدا کند و هنوز مشخص نشده سهم بخش کشاورزی در مقابل بخش صنعت چه میزان است!

وی اظهار امیدواری کرد که دولت با نگاه اقتصاد مقاومتی، به بخش کشاورزی توجه ویژه کند و منابع مالی در اختیار حوزه تولید را افزایش دارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
زر فروکتوز
haraz1
روغن نازگل
شیرین عسل1
ghoncheh
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
فودیار
گروه صنعتی پارس استا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی مسرور
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
تیتر20
اقتصاد سبز
جوان
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
www.addlikebutton.net