سه شنبه 1 اسفند ماه 1396  -  Tuesday, February 20, 2018
eco 1مه کامه
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 25 فروردين ماه 1393 ساعت 10:57

دغدغه‌های مجلس برای تأمین نهاده‌های دامی، قیمت شیر و نان بی‌پاسخ مانده است

دغدغه‌های مجلس برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، پیرامون تأمین نهاده‌های دامی و کشاورزی نظیر کود، بذر، سم، کنجاله، سویا و ذرت، قیمت شیر و نان بی‌پاسخ مانده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی امروز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: در حالی صحبت از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها  می‌شود که تجربه سال‌های گذشته نشان داده که باید ذخایر استراتژیک برای تأمین نهاده‌های دامی نظیر کنجاله سویا و ذرت به‌منظور تأمین شیر، گوشت و همچنین مصارف مرغداری‌ها تأمین شده باشد تا بازار با تنش روبه‌رو نشود.

محمد سادات‌ابراهیمی افزود: شرکت پشتیبانی امور دام مشخصاً پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی باید از ذخیره نهاده‌های دامی و کشاورزی، بهره‌برداران را مطلع کند تا با آزادسازی قیمت‌ها، روند تولید از ریل خارج نشود.

افزایش قیمت نان قطعی شده است

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حالی که قیمت محصولات اساسی مردم نباید افزایش پیدا کند، بر اساس گزارش‌های رسیده، رشد قیمت نان قطعی شده و حتی بدون ابلاغ دولت در برخی از مناطق تهران اجرایی شده است.

وی ادامه داد: افزایش قیمت نان و شیر تا مقاطعی قابل قبول است و پس از آن به شکل طبیعی می‌تواند به سلامت مردم صدمه بزند؛ به این معنا که افزایش قیمت شیر در دامنه محدودی قابل ارتقاء است و پس از آن، مصرف‌کننده به‌علت کاهش قدرت خرید، این کالا را از سبد غذایی خود حذف خواهد کرد.
سادات‌ابراهیمی تصریح کرد: 30 درصد از منابع یارانه‌ای باید به بخش تولید اختصاص پیدا کند و هنوز مشخص نشده سهم بخش کشاورزی در مقابل بخش صنعت چه میزان است!

وی اظهار امیدواری کرد که دولت با نگاه اقتصاد مقاومتی، به بخش کشاورزی توجه ویژه کند و منابع مالی در اختیار حوزه تولید را افزایش دارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
تلگرام فودپرس
zarforoktoz
shirinasal3
farda2
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
BA
گروه صنعتی نان سحر
جوان
گروه صنعتی پارس استا
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
اقتصاد سبز
vioni
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
فودیار
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
آب معدنی واتا
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
www.addlikebutton.net