پنج شنبه 26 فروردين ماه 1400  -  Thursday, April 15, 2021
چاپ و بسته بندی2peminapegah
دیگه چه خبر
0
سه شنبه 26 فروردين ماه 1393 ساعت 12:25

ذخیره‌سازی ۲ گروه کالاهای اساسی برای اجرای هدفمندی

رییس بازرگانی معاونت نظارت راهبردی رییس‌جمهور از تامین ۲ گروه کالاهای اساسی برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

محمود ملکوتی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد تمهیدات دولت برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: تامین کالاهای اساسی طبق مصوبه هیات دولت بوده که از طریق کارگروه و ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین در مورد میزان و نحوه واردات سایر کالاها تصمیم‌گیری خواهد شد و در این راستا وزارتخانه‌های صنعت و معدن و جهاد کشاورزی مسئولیت مستقیم دارند.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی بر نظارت راهبردی رییس‌جمهور با بیان اینکه ذخیره‌سازی کالاها انجام شده و در حال انجام است، عنوان کرد: مباحث اجرایی و ذخیره‌سازی کالاها مربوط به شرکت‌های مباشر است که در این باره کالاها را در انبار ذخیره می‌کنند و مقوله سیاستگذاری و میزان مورد نیاز توسط کارگروه انجام می‌شود.

ملکوتی خواه افزود: شرکت بازرگانی دولتی و شرکت پشتیبانی امور دام در این راستا نیز برای تامین کالاهای مورد نیاز در بخش‌های مختلف فعالیت دارد.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی بر نظارت راهبردی رییس‌جمهور با بیان اینکه بررسی‌های اولیه به منظور میزان تامین کالاهای اساسی صورت گرفته است، تصریح کرد: طی روزهای آینده بخش دیگری از نیازهای جامعه به صورت دقیق مشخص خواهد شد و در حال حاضر در دو بخش نهاده‌های دامی که شامل جو، ذرت، کنجاله و سایر نهاده‌ها است و همچنین گندم، روغن، شکر، برنج، گوشت و کره اقداماتی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: فهرست نهایی گروه‌های کالایی طی روزهای آینده از سوی کارگروه تنظیم بازار تهیه خواهد شد.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی بر نظارت راهبردی رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه میزان ذخیره‌سازی کالاهای اساسی صورت گرفته است و چه میزان  کالا باید به کشور وارد شود، گفت: بخشی از کالاها در کشور توسط مباشران در انبارها وجود دارد و بخشی دیگر نیز باید تکمیل شود که در دو مسیر کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برنامه‌ریزی انجام شده است.

ملکوتی‌خواه ادامه داد: همچنین در مورد کالاهای وارداتی برنامه‌ریزی صورت گرفته و ساز و کار آن طراحی شده است.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
shirinvatan
tabiat
زرفروکتوز1
pegah2
haraz1
شیرین عسل1
nazgol
mihan
لاکیدووو
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
تیتر20
آیدین
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
tejarat talaie
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
حلبچی
زر ماکارون