سه شنبه 11 آذر ماه 1399  -  Tuesday, December 1, 2020
eco 1بانک کشاورزیpemina
دیگه چه خبر
0
سه شنبه 26 فروردين ماه 1393 ساعت 12:25

ذخیره‌سازی ۲ گروه کالاهای اساسی برای اجرای هدفمندی

رییس بازرگانی معاونت نظارت راهبردی رییس‌جمهور از تامین ۲ گروه کالاهای اساسی برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

محمود ملکوتی خواه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد تمهیدات دولت برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز جامعه با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: تامین کالاهای اساسی طبق مصوبه هیات دولت بوده که از طریق کارگروه و ستاد تنظیم بازار انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: همچنین در مورد میزان و نحوه واردات سایر کالاها تصمیم‌گیری خواهد شد و در این راستا وزارتخانه‌های صنعت و معدن و جهاد کشاورزی مسئولیت مستقیم دارند.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی بر نظارت راهبردی رییس‌جمهور با بیان اینکه ذخیره‌سازی کالاها انجام شده و در حال انجام است، عنوان کرد: مباحث اجرایی و ذخیره‌سازی کالاها مربوط به شرکت‌های مباشر است که در این باره کالاها را در انبار ذخیره می‌کنند و مقوله سیاستگذاری و میزان مورد نیاز توسط کارگروه انجام می‌شود.

ملکوتی خواه افزود: شرکت بازرگانی دولتی و شرکت پشتیبانی امور دام در این راستا نیز برای تامین کالاهای مورد نیاز در بخش‌های مختلف فعالیت دارد.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی بر نظارت راهبردی رییس‌جمهور با بیان اینکه بررسی‌های اولیه به منظور میزان تامین کالاهای اساسی صورت گرفته است، تصریح کرد: طی روزهای آینده بخش دیگری از نیازهای جامعه به صورت دقیق مشخص خواهد شد و در حال حاضر در دو بخش نهاده‌های دامی که شامل جو، ذرت، کنجاله و سایر نهاده‌ها است و همچنین گندم، روغن، شکر، برنج، گوشت و کره اقداماتی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: فهرست نهایی گروه‌های کالایی طی روزهای آینده از سوی کارگروه تنظیم بازار تهیه خواهد شد.

رییس اداره بودجه امور تولید و بازرگانی معاونت برنامه‌ریزی بر نظارت راهبردی رییس‌جمهور در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چه میزان ذخیره‌سازی کالاهای اساسی صورت گرفته است و چه میزان  کالا باید به کشور وارد شود، گفت: بخشی از کالاها در کشور توسط مباشران در انبارها وجود دارد و بخشی دیگر نیز باید تکمیل شود که در دو مسیر کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برنامه‌ریزی انجام شده است.

ملکوتی‌خواه ادامه داد: همچنین در مورد کالاهای وارداتی برنامه‌ریزی صورت گرفته و ساز و کار آن طراحی شده است.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
لاکیدووو
زرفروکتوز1
pegah4
goncheh1
sobhan
tabiat
nazgol
haraz1
شیرین عسل1
mihan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آیدین
گروه صنایع  غذایی نان آوران