دو شنبه 23 فروردين ماه 1400  -  Monday, April 12, 2021
peminaeco 1pegah
اخبار برگزیده
0
چهار شنبه 27 فروردين ماه 1393 ساعت 11:39

8800 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی آرد و نان کافی نیست

در حالی که هشت‌هزار و 800 میلیارد تومان برای آرد و نان در بودجه 93 دیده شده است، به‌نظر می‌رسد با چنین بودجه‌ای امکان افزایش قیمت نان اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی امروز در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: هرچند هنوز سناریویی از سوی دولت برای وضعیت آرد و نان در فاز دوم هدفمندی در اختیار نمایندگان مجلس قرار نگرفته است، اما به‌نظر می‌رسد افزایش قیمت نان قطعی باشد.

عباس پاپی‌زاده پالنگان افزود: هشت‌هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار در بودجه 93 برای بخش آرد و نان در نظر گرفته شده که با توجه به تولید 12 میلیون تنی گندم در صورت خودکفایی با قیمت خرید تضمینی یک‌هزار و 50 تومان، این مبلغ نمی‌تواند پاسخگوی نیاز بخش باشد و باید نان به قیمت واقعی در اختیار مردم قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت نان در حالی قابل پیش‌بینی است که به‌نظر می‌رسد همزمان با هدفمندی یارانه‌ها، قیمت لبنیات نیز مشمول گرانی‌های حامل‌های انرژی شود و عملاً چند عنصر از عناصر اصلی سبد غذایی مردم با رشد قیمت روبه‌رو شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقرر شده است وزیر جهادکشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی با حضور در کمیسیون کشاورزی مجلس از سناریوهای مختلف خود در حوزه‌های قیمت‌گذاری سخن بگویند.

پاپی‌زاده تصریح کرد: افزایش قیمت کالاهای اساسی نظیر فرآورده‌های لبنی و نان باید به‌گونه‌ای باشد که از قدرت خرید مردم خارج نشود و منجر به حذف فرآورده‌های لبنی از سبد غذایی یا کاهش حداقلی آن نباشد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah2
goncheh1
haraz1
شیرین عسل1
shirinvatan
tabiat
mihan
زرفروکتوز1
nazgol
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
tejarat talaie
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی پارس استا
vioni
حلبچی
صنایع غذایی سحر همدان
تک ماکارون
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
گروه صنعتی نان سحر
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران