دو شنبه 23 فروردين ماه 1400  -  Monday, April 12, 2021
peminaeco 1چاپ و بسته بندی2
دیگه چه خبر
0
یک شنبه 31 فروردين ماه 1393 ساعت 14:38

صادرات 1500 تن تخم‌مرغ از ایران

معاون وزیر جهاد کشاورزی از صادرات یک‌هزار و 580 تن تخم‌مرغ از ابتدای امسال تاکنون از ایران به دیگر کشورها خبر داد.

حسن رکنی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به تولید 2 میلیون تن گوشت مرغ در سال 92 در کشور اظهار کرد: سال گذشته پیش‌بینی واردات 50 هزار تن گوشت مرغ به کشور شده بود اما با مخالفت جهاد کشاورزی این امر محقق نشد.

وی به واردات 11 هزار تنی گوشت مرغ در سال گذشته اشاره کرد و افزود: ثبت سفارش واردات گوشت مرغ در 6 ماه نخست انجام شده بود.

رکنی با بیان اینکه 60 هزار تن گوشت مرغ در مرحله نخست توزیع سبد کالا در کشور توزیع شده است، تصریح کرد: 70 هزار تن گوشت مرغ اکنون توسط شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی ذخیره‌سازی شده است.

صادرات 40 هزار تن گوشت مرغ به کشورهای منطقه

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات 40 هزار تن گوشت مرغ در سال 92 از ایران به کشورهای منطقه خبر داد و یادآور شد: کشورهای منطقه بهترین مقصد صادرات گوشت مرغ از ایران هستند و باید از این فرصت استفاده بهینه شود.

وی با اشاره به انباشتگی تولید تخم‌مرغ در کشور، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک‌هزار و 580 تن تخم‌مرغ از کشور صادر شده است.

رکنی به صادرات 37 هزار تنی تخم‌مرغ در سال گذشته از کشور اشاره کرد و گفت: امسال صادرات تخم‌مرغ کشور به 50 هزار تن افزایش پیدا می‌کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی توازن صادرات و واردات محصولات کشاورزی ایران در سال گذشته را منفی هشت میلیارد دلار خواند و اظهار کرد: سال 92 مقدار هفت میلیون تن واردات گندم به کشور داشتیم.

وی تولید میوه را از مزیت‌های کشاورزی ایران دانست و بیان کرد: نوروز امسال واردات میوه نداشتیم و هیچ اتفاقی در کشور نیفتاد.

رکنی با بیان اینکه پرتقال یک‌هزار و 700 تومانی نرخ‌گذاری شده توسط دولت نوروز امسال یک‌هزار و 200 تومان در بازار فروخته شد، تصریح کرد: موضوع مذکور نشان می‌دهد کشور نیاز به واردات میوه ندارد.

 

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
لاکیدووو
شیرین عسل1
mihan
shirinvatan
زرفروکتوز1
pegah2
nazgol
tabiat
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی ب آ
tejarat talaie
حلبچی
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
تک ماکارون
زر ماکارون
آیدین
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1