دو شنبه 29 دى ماه 1399  -  Monday, January 18, 2021
eco 1pegahpemina
بازار
1
یک شنبه 30 شهريور ماه 1393 ساعت 17:14

وضعیت تولید جهانی دانه آفتابگردان

فود پرس - تولیدات جهانی دانه آفتابگردان در این فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ ممکن است تا حدودی از میزان انتظارات کمتر باشد، از زمانیکه وضعیت آب و هوا در ماه جولای و آگوست گرم تر و خشک تر شد در بخش هایی از روستا دریای سیاه که کاشت این محصول با تاخیر انجام شده باعث آسیب دیدگی این محصول شده است.

و در مرز پیش بینی های بازده یک سال گذشته می باشد. ما در حال حاضر در نظر گرفته ایم که از پیش بینی های انجام شده برای مجموع دانه آفتابگردان روسیه و اوکراین حداقل ۵۰۰ هزار تن بکاهیم که این موضوع ممکن است میزان منابع قابل عرضه برای روغنکشی دانه آفتابگردان را محدود کند.

این اواخر میزان بازده بدست آمده از دانه آفتابگردان این دو کشور (روسیه و اوکراین) کمی نا امید کننده است و از بازده سال گذشته نیز کمتر می باشد. در روسیه بازده متوسط دانه آفتابگردان از ۱٫۲۲ میلیون هکتار بدست آمده طبق گزارشی به ۱٫۸۷ تن در هر هکتار رسید که در مقایسه با سال گذشته زمانیکه منطقه مشابه خرمن کوبی شده بود ۲ تن در هر هکتار بوده است.

موقعیت این محصول حتی در کشور اوکراین نیز وضعیت بدتری دارد بطوریکه بازده متوسط بدست آمده از ۲٫۹ میلیون هکتار تنها ۱٫۷ تن در هر هکتار بوده که در همین منطقه در سال گذشته بازده بدست آمده از هر هکتار ۱٫۹ تن بوده است. (در واقع از ۲٫۸۲ میلیون هکتار در روز ۴ اکتبر ۲۰۱۳)

منبع :oilworld.biz
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah2
tabiat
goncheh1
sobhan
شیرین عسل1
mihan
haraz1
لاکیدووو
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تک ماکارون
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
تیتر20
آب معدنی واتا
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون