دو شنبه 31 ارديبهشت ماه 1397  -  Monday, May 21, 2018
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار
1
دو شنبه 7 مهر ماه 1393 ساعت 8:31

23 مهر؛ روز جهانی غذا

ارسلان قاسمی: محکوم به کاهش ضایعات مواد غذایی هستیم

دبیر اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و پرورش و صادرات آبزیان ایران در آستانه روز جهانی غذا با اشاره به اینکه برای استفاده درست از منابع موجود باید ضایعات مواد غذایی را به حداقل برسانیم، گفت: امروزه بزرگترین چالش پیش‌روی بشر بحث غذای سالم است. با توجه به افزایش جمعیت و و محدودیت منابع باید به سمتی حرکت کنیم تا از منابع موجود به بهترین شکل استفاده کنیم. متاسفانه در ایران ما از منابع موجود استفاده بهینه نمی‌کنیم و بسیاری از منابع را به هدر می‌دهیم.

ارسلان قاسمی با اشاره به نبود مدیریت درست در صنعت غذا گفت: متاسفانه سیستم بانکی ما به دلیل نداشتن مدیریت درست در حوزه منابع مالی، این منابع را فقط در اختیار افرادی قرار می‌دهد که نمی‌توانند کاری از پیش ببرند یا این منابع به موقع وارد صنعت غذا نشده و یا اینکه منابع مالی به میزان کافی به این صنعت تزریق نمی‌شود.

وی ادامه داد: من معتقد نیستم نقدینگی نداریم، بلکه اعتقاد دارم مدیریت درستی بر منابع نداریم و سه آسیب مشخص نیز در این زمینه وجود دارد. یک اینکه منابع در اختیار افراد شاخص صنعت قرار نمی‌گیرد. دوم اینکه این منابع به موقع تزریق نمی‌شود و سوم اینکه منابع به میزان کافی در اختیار صنعت غذا قرار داده نمی‌شود. زمانی که به سیستم بانکی مراجعه می‌کنیم می‌بینیم که ارقام بزرگی به این صنعت تعلق دارد اما این ارقام آثار مثبتی را نشان نمی‌دهند.

دبیر اتحادیه تعاونی‌های تکثیر و پرورش و صادرات آبزیان ایران در خصوص مشکلات پیش‌روی صنعت آبزیان گفت: متاسفانه سیاست بر اقتصاد سایه انداخته است و این باعث آسیب دیدن صادرات کالاهای کشور شده است. به عنوان مثال 95 درصد میگوی ایران صادر می‌شود و بازار عمده ما اروپا و آمریکا است اما به دلیل تحریم‌ها مجبور هستیم صادرات را با هزینه بیشتر و به صورت واسطه‌ای انجام دهیم.

قاسمی افزود: عدم همراهی برخی دستگاه‌های دولتی، شیوه نامناسب تامین منابع مالی و وجود واسطه‌ها از مشکلات کلان صنعت غذای کشور محسوب می‌شوند.


منبع: کانون انجمن‌های صنفی صنایع غذایی ایران
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
zarforoktoz
روغن نازگل
shirinasal3
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
رستوران حاج محسن1
تیتر20
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
فودیار
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
جوان
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
زر ماکارون
اقتصاد سبز
vioni
تک ماکارون
آرد سازی پوسان
BA
www.addlikebutton.net