یک شنبه 10 فروردين ماه 1399  -  Sunday, March 29, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 9 دى ماه 1398 ساعت 17:46

دو کشتی حامل گندم روسیه به زودی راهی ایران می‌شوند

مواد غذایی> منابع تجاری اعلام کرده اند که دو کشتی پاناماکس حامل گندم روسیه هفته آینده یکی از بنادر بزرگ این کشور را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، منابع تجاری اعلام کرده اند که ایران در هفته های اخیر یک میلیون تن گندم از بازارهای بین المللی خریداری کرده است.

  منابع خرید این گندم احتمالاً روسیه و برخی از کشورهای اتحادیه اروپا مثل آلمان هستند.

 به گفته یک منبع آگاه، دو کشتی پاناماکس حامل گندم روسیه هفته آینده یکی از بنادر بزرگ این کشور را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.

 یکی از مقامات تشکل های صنایع غذایی ایران در ماه اکتبر گفته بود این کشور قصد دارد 3 میلیون تن گندم در سال جاری وارد کند.

 علی اکبر مهرفرد، معاون وزیر جهاد کشاورزی ایران ماه گذشته اعلام کرد تهران یادداشت تفاهم هایی با روسیه و قزاقستان برای واردات موقت گندم امضا کرده است.

 یکی از تاجران گندم در مورد آخرین خریدهای ایران گفت:« باید ببینیم چقدر گندم تحویل داده می‌شود چون نقل و انتقال مالی با ایران هنوز هم بسیار مشکل است».

 جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های آمریکا از سیستم مالی جهانی جدا شده است ولی عرضه غذا، دارو و سایر محصولات بشردوستانه از جمله غذای دام از این تحریم‌ها معاف شده اند.

 آمریکا همه چیز از فروش نفت گرفته تا کشتیرانی و فعالیت‌های مالی را هدف قرار داده که باعث شده بسیاری از بانک های خارجی نگران تجارت با ایران باشند حتی در معاملات بشردوستانه مثل ارسال غذا.

 بیش از 20 کشتی حامل حدود یک میلیون تن غلات در ماه اکتبر در خارج از مرزهای ایران سرگردان مانده بود چون تحریم های آمریکا مشکلاتی در پرداخت ایجاد کرده و جلوی تلاش‌های ایران برای واردات کالاهای حیاتی را گرفته بود.

 به نظر نمی رسد شرکت های چند ملیتی غلات فروشندگان گندم در معاملات اخیر باشند. گفته می شود دو تاجر در خاورمیانه و یک موسسه تجاری آسیایی مسئول این فروش ها هستند.

 به گفته یکی از تاجران، منبع ارسال این یک میلیون تن گندم، روسیه و سایر مناطق دریای سیاه است.

« اگر مشکل پرداخت حل شود، احتمالا 100 هزار تن گندم از آلمان وارد ایران میشود. مشکلاتی هم با آفت زدگی گندم روسیه وجود دارد».

 بیشتر این خرید ها توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران صورت گرفته است و چندین خریدار خصوصی هم این محموله ها را از طریق دریای مازندران دریافت می کنند.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
goncheh1
sobhan
پگاه
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
تیتر20
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
گروه صنعتی نان سحر
زر ماکارون
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
آرد سازی پوسان
آیدین
تک ماکارون
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک