شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
چهار شنبه 11 دى ماه 1398 ساعت 12:58

مخالفت وزارت صنعت با حذف ارز دولتی شکر و برنج

در حالی که سرپرست وزارت جهاد کشاورزی معتقد است ارز 4200 تومانی برای واردات شکر و برنج باید حذف شود، قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فعلا تصمیمی برای حذف ارز دولتی شکر و برنج اتخاذ نشده است. 

حسین مدرس‌ خیابانی با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی ممکن است دو علت داشته باشد، افزود: دلیل اول اینکه اطمینان یابیم که ارز 4200 تومانی سر سفره اقشار ضعیف و متوسط قرار نمی‌گیرد، بر این اساس اگر به این یقین برسیم که ارز دولتی به کالایی تعلق می‌گیرد که نفع واردات آن کالا با ارز دولتی به مردم نمی‌رسد، قطعا اختصاص این ارز را به آن کالا حذف می‌کنیم. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: البته تاکنون به این موضوع نرسیده‌ایم که نفع واردات کالاهای اساسی با ارز 4200 تومانی به مردم نرسیده است.
وی بیان کرد: علت دوم برای حذف ارز 4200 تومانی می‌تواند محدودیت منابع ارزی باشد که تاکنون ارز 4200 تومانی که در بودجه برای واردات کالاهای اساسی لحاظ شده‌، برای واردات کالاهای اساسی پرداخت می‌شود و هیچ خللی برای تامین این ارز وجود نداشته است. مدرس‌‌خیابانی گفت: در حال حاضر ارز 42010 تومانی به حدود شش تا هفت قلم کالای اساسی تعلق می‌گیرد که این کالاهای اساسی و ضروری سفره اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه را تشکیل می‌دهد بنابراین دولت تا جایی که بتواند و در شرایط اضطراری قرار نگیرد ارز 4200 تومانی برای واردات این کالاها را حذف نمی‌کند.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
پگاه
sobhan
ghoncheh
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
vioni
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
زر ماکارون