پنج شنبه 26 فروردين ماه 1400  -  Thursday, April 15, 2021
eco 1peminaچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
0
دو شنبه 4 آذر ماه 1398 ساعت 13:9

ريیس سازمان دامپزشکی کشور:/

دستیابی به رتبه‌های برتر جهانی در تولید فرآورده‌های خام دامی

صنایع غذایی> اقتصاد غذا - رفیعی‌پور اعلام کرد که در سال ۹۸ تا این لحظه بیش از ۹۹ درصد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نسبت به سال‌های ۹۶ و ۹۷ کنترل شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا«فودپرس»، ، دکتر علیرضا رفیعی‌پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور، در افتتاحیه سومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی صنعت پروتئین حلال و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برگزاری این نمایشگاه در حوزه تأمین مواد اولیه و صنایع وابسته که توسط واردات و تولید داخل تأمین می‌شود به ما کمک می‌کند.

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به این‌که ۱۰ درصد گوشت مورد نیاز کشور ازطریق واردات تأمین می‌شود، افزود: مجموع گوشت کشور به‌صورت مستقیم یا در صنایع وابسته پس از فرآوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

او ادامه داد: در شرایط تحریم موفق شده‌ایم توانمندی خود را در حوزه تولید و تأمین امنیت غذایی کشور به نمایش بگذاریم که این امر بدان معناست که سرمایه‌گذاران پس از ورود تکنولوژی به کشور توانسته‌اند نسبت به بومی سازی دانش اقدام کنند که همین امر موجب شده به رتبه بالایی در تولید محصولات و امنیت غذایی فرآورده‌های خام دامی کشور دست یابیم.رفیعی‌پور با اشاره به اینکه طی ۴۰ سال اخیر به رتبه‌های مناسبی در تولید محصولات پروتئینی و فرآورده‌های خام دامی دست یافتیم بیان کرد: طی ۴۰ سال اخیر به لطف سرمایه‌گذاران در حوزه تولید عسل رتبه ۴ جهانی، گوشت مرغ ۸ جهانی، تخم مرغ ۹ جهانی، شیر و لبنیات ۱۱ جهانی، شترمرغ و فرآرود‌ه‌های حاصل از آن رتبه ۲ جهانی و قزل آلا رتبه نخست در جهان دست یافتیم که امیدواریم در دهه دوم انقلاب به خوداتکایی ۱۰۰ درصدی در تولید محصولات رتبه‌دار دست یابیم.

رییس سازمان دامپزشکی کشور درباره آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای حاد پرندگان گفت: در سال ۹۸ تا این لحظه بیش از ۹۹ درصد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نسبت به سال‌های ۹۶ و ۹۷ کنترل شده و تنها مواردی از کانون روستایی بومی امسال گزارش و خوشبختانه کنترل شد.

او در پایان با اشاره به اینکه سویه‌ی H۵، N۸ کنترل شده است، تصریح کرد: در چند ماه اخیر سازمان بهداشت جهانی گزارشی از کانون آنفلوآنزای حاد پرندگان نداشته است.

این گزارش می‌افزاید: سومین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی حلال از امروز تا یکم آذر در نمایشگاه بین‌المللی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و ۶۵ شرکت در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.


ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی در صنایع پروتئینی کشور

 هرمز مهبد‌، رییس ستاد برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی محصولات پروتئینی حلال و صنایع وابسته در حاشیه این مراسم گفت: این نمایشگاه محل تلاقی صنعت و محصولات شامل انواع ماشین‌آلات، تجهیزات، تکنولوژی، اتوماسیون و تمام محصولات پروتئینی خام فرآوری شده با تاکید بر حلال بودن آنهاست.

وی افزود: این نمایشگاه تنها نمایشگاه تخصصی محصولات پروتئینی در دنیاست و همچنین تنها نمایشگاه صنعت گوشت خاورمیانه به حساب می‌آید که فرصت مناسب به تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان این محصول می‌دهد.

مهبد ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند موجب ترغیب سرمایه‌گذاران خارجی در صنایع پروتئینی کشور که از دانش و فناوری فنی و ماشین‌آلات بروز دنیا در صنایع داخلی باشد.این مقام مسؤول در پایان با اشاره به اینکه تجارت صنعت حلال در دنیا به ۳۷۰۰ میلیارد دلار می‌رسد، تصریح کرد: ۲ میلیارد نفر مسلمان در دنیا وجود دارد؛ بیش از ۸۰ درصد محصولات حلال در کشور‌های غیرمسلمان تولید می‌شود و ایران سهم کمی از این بازار دارد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
nazgol
لاکیدووو
زرفروکتوز1
pegah2
mihan
tabiat
goncheh1
shirinvatan
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
vioni
تک ماکارون
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی پارس استا
آیدین
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آب معدنی واتا
حلبچی
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر