شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaمهگل
اخبار برگزیده
1
چهار شنبه 21 مهر ماه 1395 ساعت 9:28

صدور نخستین پروانه نشان حلال کشور دراستان قم +تصویر

مواد غذایی> با حضور «آیت الله عالمی» نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اولین پروانه نشان حلال در کشور در استان قم صادر گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قم، طی جلسه ای که در سالن کنفرانس اداره کل استاندارد قم برگزار شد، آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی، حجت الاسلام کلانتری نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور، حجت الاسلام صالح آبادی دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل جهاد کشاورزی استان، دکتر رفیعی مدیرکل دامپزشکی استان، فرزانه مدیرکل استاندارد و جمعی از کارشناسان ذیربط حضور داشتند، ابتدا مدیرکل استاندارد با خوش آمد گویی به نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و دیگر مدعوین گزارشی از روند همکاری های فی مابین این اداره کل، اداره کل دامپزشکی و همچنین اداره کل جهادکشاورزی استان ارائه نمود.

سپس آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با اشاره به تلاش ها و جلسات متعدد طی چند سال اخیر در سطح کشور و بین الملل ابراز خوشحالی نمود که این امر امروز به ثمر می نشیند و اولین پروانه نشان حلال در کشور در استان قم صادر و ابراز امیدواری کرد که برای کشور منشاء خیر و برکت باشد .

آیت الله عالمی اظهار داشت: باید این امر مدیریت شود تا کلیه کشتارگاهها و مراکز تولیدی که برند حلال بر آن نصب می شود، مطابق فقه باشد و ما متعهدیم آنچه را که تولید می کنیم، هم برای داخل کشور حلال و هم برای مسلمانان عالم حلال باشد .

وی با اشاره به برداشتن گام دقیق  اول در نشان حلال افزود: بایدآنقدر دقیق عمل نماییم که جهانیان اطمینان حاصل کنند که واقعاً این غذا حلال، تا موجب اعتبار جمهوری اسلامی ایران شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پایان، اجر و پاداش غذای واقعی در سفره های مردم را بسیار حائز اهمیت برشمرد و اولین پروانه نشانه حلال را جهت یکی از کشتارگاه های استان قم  امضاء نمود .

درادامه حجت الاسلام کلانتری نماینده ولی فقیه درسازمان دامپزشکی کشور با به فال نیک گرفتن رساندن غذای حلال و طیب به مردم، ازتشکیل جلسات مکرر دراین زمینه خبرداد و بیان داشت: 700 ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه ها و مراکز تولیدی فرآورده های خام دامی در کشور حضور داشته و حتی یک کیلو گوشت بدون نظارت ذبح شرعی وارد کشور نمی شود .

وی صدور پروانه استاندارد حلال در کشتارگاه ها و مراکز تولیدی را منوط به داشتن کد نظارت شرعی و حضور ناظر شرعی در آن واحد اعلام و از زحمات و تلاش های بی شائبه آیت الله عالمی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و کلیه دست اندرکارانی که در این خصوص اعم از اداره کل دامپزشکی استان، دفترن مایندگی ولی فقیه در اداره کل جهاد کشاورزی، اداره کل استاندارد، دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان قم و کارشناسان مربوطه تقدیر و تشکر به عمل آورد .

در پایان مدیرکل دامپزشکی استان مصادف شدن صدور اولین پروانه نشانه حلال در کشور در استان قم با ایام روز ملی دامپزشکی را به فال نیک گرفته و اظهارداشت: کشتارگاهی که امروز نشان حلال را دریافت می نماید، فعلآ 2000 قطعه در روز کشتار دارد که با راه اندازی خط دوم به 4000 قطعه خواهد رسید.

رفیعی استقرار ناظر ذبح شرعی برای اولین بار در کشتارگاه های دام و طیور استان قم را نیز از افتخارات این استان برشمرد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
mihan2
فشذهشف2
پگاه-خامه
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
لاکیدووو
haraz
taknan2
نازگل
روغن غنچه
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
ariantaem
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
tejarat talaie
تیتر20
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی ب آ
حلبچی
zar
ardineh
kandoj
گروه صنایع  غذایی نان آوران