شنبه 5 مهر ماه 1399  -  Saturday, September 26, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
2
یک شنبه 11 اسفند ماه 1398 ساعت 20:8

چطور نان بدون کرونا بخریم؟

رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از شیوع کرونا در مشاغلی مانند نانوایی که با تغذیه مردم به شکل مستقیم ارتباط دارد، بسیار ضروریست در حالیکه برخی به اشتباه گمان می‌کنند نانوایی‌ها از آن جایی که در معرض گرما هستند به کرونا مبتلا نمی‌شوند.

به گزارش ایرنا، یک کارشناس بهداشت محیط افزود: با رعایت بهداشت در نانوایی‌ها می‌توان اطمینان از سلامت نان را افزایش داد، با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه، بهداشت نان از مهمترین مواردی است که افراد باید از آن آگاهی یابند.

مهدی مهرانی ادامه داد: کارکنان نانوایی ها باید از علایم شایع ویروس کرونا که تب، سرفه خشک و تنگی نفس است، آگاهی یافته و در صورت وجود چنین علایمی در نانوایی حضور نیابند.

وی افزود: نانواها باید از ورود افراد متفرقه به داخل نانوایی خودداری کنند و با توجه به اینکه پول نقد از مهمترین ابزار انتقال ویروس کرونا است، از گرفتن آن پرهیز و دست‌های خود را به طور مرتب با آب و صابون بشویند.

این کارشناس بهداشت محیط با بیان اینکه استفاده از ماسک برای کارکنان نانوایی ضروری است، افزود: تجهیزات نانوایی و سطوحی که نان روی آن قرار می گیرد به صورت روزانه و قبل از شروع کار ضدعفونی و گندزدایی شود و کارکنان نانوایی باید هر روز به حمام بروند و حداقل یکبار در روز لباس خود را تعویض کنند.

مهرانی خاطرنشان کرد: با توجه به ازدحام جمعیت و تشکیل صف های نانوایی مردم نکات بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و در غیراین صورت، نانواها، باید مردم را آگاه کند که فاصله را رعایت کنند.

وی همچنین به خریداران نان توصیه کرد: نان را روی پیشخوان نانوایی قرار ندهند زیرا امکان انتقال آلودگی بسیار زیاد است.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
pegah4
شیرین عسل1
nazgol
sobhan
goncheh1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
haraz1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
vioni
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی سحر همدان
آب معدنی واتا
زر ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران