یک شنبه 1 مهر ماه 1397  -  Sunday, September 23, 2018
مارکتی/ قفسه ها تو پر نگه دار/markketyeco 1
اخبار برتر
0
چهار شنبه 25 بهمن ماه 1396 ساعت 10:49

وزارت جهاد کشاورزی چغندرکاران را به جان صنایع قند و شکر انداخت

بخشنده جایزه تحویل چغندر بهاره را بدون مصوبه شورای اقتصاد ابلاغ کرد/ وزارت جهاد کشاورزی صنعت قند و شکر را به سرنوشت صنعت روغن نباتی گرفتار می کند؟+ اسناد

کشاورزی> اقتصاد غذا – عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای تامل برانگیز اعطای جایزه تحویل چغندر قند بهاره به کشاورزان را بدون مصوبه شورای اقتصاد ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، در حالی که طی ماه های اخیر وزیر جهاد کشاورزی و سایر مدیران این وزارتخانه افزایش تولید شکر در کشور و حرکت به سمت خودکفایی در تولید این کالای اساسی و استراتژیک را بارها و بارها تکرار کرده ، به آن بالیده و مورد تقدیر نیز قرار گرفته اند اما از سوی دیگر برخی  اقدامات این وزارتخانه منجر به تلخ شدن رابطه چغندرکاران با صنعت قند و شکر شده است که از آن جمله می توان به ابلاغ تفاهم نامه میان معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزرات جهاد کشاورزی و انجمن صنفی کارخانه های قند و شکر در خصوص جایزه تحویل چغندرقند بهاره توسط معاونت اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی بدون داشتن مصوبه شورای اقتصاد اشاره کرد.
بنا بر این گزارش در این تفاهم نامه  موکدا مقرر شده است که جایزه تحویل چغندرقند بهاره باید به مصوبه شورای اقتصاد برسد تا قابلیت اجرایی داشته باشد و این در حالی است که این امر هنوز مصوبه شورای اقتصاد را ندارد و اجرای ابلاغیه معاون اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر عملا اقدامی غیر قانونی بوده و تبعات زیادی را برای کارخانجات قند و شکر به همراه دارد و عدم اجرای آن نیز باعث رنجش کشاورزان چغندرکار و برهم خورن رابطه  چند ده ساله میان صنعت قند و شکر و چغندرکاران خواهد شد. گلایه ای که این روزها از سوی چغندرکاران بارهاو بارها به گوش می رسد و آنها به استناد نامه اخیر خواستار دریافت جایزه خود از کارخانجات قند و شکر هستند.
بی تدبیری های مدیران وزارت جهاد کشاورزی طی سالهای اخیر بارها و بارها صنایع غذایی کشور را به چالش کشیده که یکی از مهم ترین و پر سرو صداترین آنها  در دولت یازدهم و در زمان حضور حسن یونس سینکی در وزارت جهاد کشاورزی دولت یازدهم در خصوص خرید دانه های روغنی داخلی رقم خورد که منجر به ایجاد حاشیه های زیادی برای صنعت روغن نباتی و ورود دستگاه های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور به این پرونده شد. حواشی که همچنان دامن صنعت روغن نباتی را گرفته است و بیم آن می رود بی تدبیری اخیر نیز کارخانجات قند و شکر را به سرنوشت کارخانجات صنعت روغن نباتی گرفتار کند.


لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
روغن نازگل
شیرین عسل1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زر فروکتوز
haraz1
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
کشاورزی
تیتر20
جوان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی دلوسه
اقتصاد سبز
آیدین
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی پارس استا
vioni
فودیار
تک ماکارون
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
زر ماکارون
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
www.addlikebutton.net