شنبه 10 خرداد ماه 1399  -  Saturday, May 30, 2020
pegaheco 1
دیگه چه خبر
1
سه شنبه 16 شهريور ماه 1395 ساعت 10:52

این مواد غذایی را با هم مصرف کنید!

مواد غذایی> ارزش تغذیه‌ای برخی از مواد غذایی را با ترکیب آن‌ها با هم می‌توان بالا برد. این ترکیب به شما در جذب موثرتر و بیشتر مواد مغذی کمک می‌کند.

در اینجا زوج‌های غذایی و ترکیب هوشمندانه آن‌ها برای افزایش بهره مندی از خواص غذایی‌شان بیشتر معرفی شده است:
ماست و موز (پروتئین و پتاسیم): ترکیب پتاسیم موجود در موز با غذاهای حاوی پروتئین بالا مانند ماست بخصوص ماست یونانی، منجر به ساخت غضله و پر کردن اسیدهای آمینه‌ای که طی ورزش تخلیه شده‌اند، می‌شود. همچنین مصرف مخلوط موز با ماست کم چرب باعث افزایش میزان سروتونین در خون و ایجاد خواب راحت در افراد می‌شود.

هویج و حمص (کربوهیدرات سالم و پروتئین): انتخاب تنقلات سالم برای میان وعده شامل کربوهیدرات‌های سالم و پروتئین با کاهش میزان گرسنگی و افزایش انرژی کمک می‌کند. حمص از خانواده نخود، سرشار از پروتئین است و ترکیب آن با کربوهیدرات‌های سالم و سرشار از فیبر محلول در آب مانند هویج یک میان وعده سالم محسوب می‌شود. گزینه‌های سالم دیگر عبارت‌اند از ماست و میوه، کره بادام زمینی و سیب، پنیر و کراکر غلات.

آووکادو و سالسا (چربی‌های سالم و کاروتنوئید): آووکادو یک میوه است. اما برای اهداف تغذیه‌ای منبع خوبی از چربی‌های مفید نیز خواهد بود. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف آووکادو باعث می‌شود به مدت 5 ساعت حس سیری داشته باشید. اگرچه آووکادو سرشار از چربی است اما کالری زیادی برای بدن تولید نمی‌کند. نصف آووکادو تنها به اندازه یک مشت پر از آجیل‌های مختلف، تولید کالری خواهد کرد. سالسا در این میان می‌تواند طعم مورد نیاز شما را تأمین کند. سالسا سرشار از کاروتنوئید؛ رنگ دانه‌های گیاهی برای مبارزه با بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی است.


تخم مرغ و پنیر (ویتامین دی و کلسیم): بدن شما برای جذب کلسیم و تقویت استخوان‌ها نیاز به ویتامین دی دارد. زرده تخم مرغ یکی از غنی‌ترین مواد حاوی ویتامین دی است. در این میان کلم بروکلی سرشار از کلسیم است و ترکیب این سبزی با پنیر و تخم مرغ بهترین راه برای جذب ویتامین دی و کلسیم در بدن است.

منبع:شفاآنلاین
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
haraz1
pegah2
زرفروکتوز1
nazgol
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آیدین
زر ماکارون
تیتر20
آب معدنی واتا
vioni
گروه صنعتی نان سحر
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ارسال پیامک
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا