شنبه 10 اسفند ماه 1398  -  Saturday, February 29, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
سه شنبه 21 ارديبهشت ماه 1395 ساعت 17:5

مرکز آمار ایران اعلام کرد:/

نرخ تورم تولیدات زراعی و باغی افزایش یافت

کشاورزی> مرکز آمار ایران از افزایش نرخ تورم تولیدات زراعی، باغداری و دامداری سنتی در تابستان ۹۴ نسبت به مدت مشابه سال قبل تر از آن خبر داد.

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی فصل تابستان ۱۳۹۴ را منتشر کرد. شاخص قیمت تولید کننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر است با ۲۳۹.۴۶ که نسبت به فصل قبل ۶.۹۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۴.۱۳ درصد افزایش یافته است. درصد تغییر چهار فصل منتهی به فصل جاری نیز نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) برابر با ۳.۲۰ درصد است.

تغییرات شاخص بخش های مختلف به شرح ذیل است:

شاخص گروه غلات در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۵۷.۷۸ است که نسبت به فصل قبل ۱۰.۵۳ درصد افزایش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسب به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۱۳/. درصد می باشد.

شاخص گروه سبزیجات در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۴۳.۹۵ است که نسبت به فصل ۴.۵۲ درصد کاهش یافته است.

میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) کاهش ۱۲.۰۸ درصد را نشان می دهد.

شاخص گروه میوه ها و میوه های آجیلی در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۲۵.۶۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۵/. درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۸.۶۸ درصد می باشد.

شاخص گروه دانه ها و میوه های روغنی در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۸۶.۹۳ است که نسبت به فصف مشابه سال قبل ۵.۸۶ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۲.۷۷ درصد می باشد.

شاخص گروه محصولات نوشابه ای و ادویه ای در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۳۸۹.۴۸ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۶.۷۳ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۲۴.۴۱ درصد می باشد.

شاخص گروه توتون و تنباکو در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۱۴۳.۳۵ است که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶.۵۹ درصد کاهش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) کاهش ۹۶/. درصدی را نشان می دهد.

شاخص گروه مواد خام طبقه بندی شده در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۳۰۰.۸۷ است که نسبت به فصل قبل ۲۲.۳۷ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) نیز برابر با ۲۲.۰۴ درصدی می باشد.

شاخص گروه حبوبات و محصولات حیوانی در فصل تابستان سال ۱۳۹۴ برابر با ۲۰۷.۰۵ است که نسبت به فصل قبل ۲.۶۰ درصد افزایش یافته است. میزان تغییرات چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم سالانه) کاهش ۱.۷۸ درصدی را نشان می دهد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
پگاه
ghoncheh
sobhan
زرفروکتوز1
haraz1
nazgol
شیرین عسل1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
تک ماکارون
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
ارسال پیامک
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی پارس استا
آب معدنی واتا
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی دلوسه