پنج شنبه 11 آذر ماه 1400  -  Thursday, December 2, 2021
چاپ و بسته بندی2peminaمهگل
دیگه چه خبر
1
شنبه 24 شهريور ماه 1397 ساعت 15:48

تاثیر پوست خیار و سیب در کنترل قند خون دیابتی‌ها

غذا و تغذیه> یک متخصص تغذیه گفت:افراد مبتلا به دیابت در کنار حذف مواد قندی ساده لازم است مصرف فیبر غذایی که بیشتر در پوست میوه‌هایی همچون پوست خیار و پوست سیب وجود دارد را افزایش دهند.

به گزارش شفا آنلاین:دکتر مرتضی صفوی  درباره ارتباط تغذیه با ابتلا به دیابت <Diabetes>اظهار کرد: ذائقه کودکان ایرانی از سنین کم به مصرف خوراکی‌های شیرین آشنا می‌شود لذا در بزرگسالی تمایل زیادی به مصرف شیرینی‌جات پیدا می‌کنند بنابراین شیوه زندگی مردم علت اصلی افزایش آمار ابتلا به دیابت است.

وی با بیان اینکه مردم توجهی به میزان مصرف مواد قندی خود ندارند، افزود: درحال حاضر مصرف قند و شکر و مواد قندی مثل مربا، شربت، نوشابه ، نبات، آبنبات، شکلات و شیرینی در کشور ما بالاست.

این متخصص تغذیه عنوان کرد: دیابت دو نوع دارد که نوع یک مادرزادی و وابسته به انسولین است ولی نوع دو این بیماری بیشتر از سن ۳۰ سالگی شروع می‌شود و سن ۴۰ سالگی اوج این بیماری است.

صفوی با اشاره به اینکه افراد مبتلا به دیابت انسولین مترشحه از لوزالمعده آنها کاهش یا کاملا قطع می‌شود، عنوان کرد: در این صورت قند نمی‌تواند در بدن تجزیه شود و مستقیما وارد خون شده بنابراین قند خون فرد افزایش پیدا کرده و دیابت بروز می‌کند.

وی یادآور شد: اگر قند خون ناشتای فرد مبتلا به دیابت در حد ۱۱۰ میلی گرم در دسی لیتر باشد می‌توان با رژیم غذایی آن را کنترل کرد ولی وقتی قندخون فرد بالاتر از این مقدار باشد لازم است فرد برای کنترل قند خون خود به پزشک معالجه تا دارو برای آن تجویز شود.

صفوی خاطرنشان کرد: مواد قندی ساده مثل قند و شکر، مربا، شربت و عسل که خیلی زود قندخون را بالا می‌برد باید از برنامه غذایی فرد مبتلا به دیابت حذف شود و مصرف قندهای مرکب مثل خرما، کشمش، انجیر و توت خشک جایگزین شود.طبنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
لاکیدووو
mihan2
haraz
شیرین عسل1
روغن غنچه
نازگل
پگاه-خامه
فشذهشف2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
gulfood
حلبچی
تیتر20
zar
رستوران حاج محسن1
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
ارسال پیامک
صنایع غذایی مسرور
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
kandoj
ardineh
ariantaem
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
گروه صنعتی نان سحر
tejarat talaie
آب معدنی واتا