شنبه 9 مرداد ماه 1400  -  Saturday, July 31, 2021
چاپ و بسته بندی2pegahpemina
اخبار
1
شنبه 10 بهمن ماه 1394 ساعت 11:51

اجرای دستورالعمل‌های امنیت و سلامت غذایی در مدارس

مواد غذایی> معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به موضوع امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: ما بوفه‌های مدارس را نشانه گرفته‌ایم و سال گذشته در قالب دستورالعمل‌هایی اعلام کردیم که سوسیس و کالباس و نوشابه‌های گازدار در بوفه‌ها ارائه نشود که بیش از 99 درصد مدارس آن را رعایت کردند.

مهرزاد حمیدی با اشاره به همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت در راستای ارتقای بهداشت و سلامت دهان و دندان دانش آموزان اظهار کرد: افزایش تعداد یونیت‌های سیار و ثابت دندانپزشکی در استان‌ها در همین راستا انجام شده است.

وی افزود: سال گذشته بیش از 90 درصد دانش آموزان را تحت پوشش وارنیش فلوراید بردیم . امسال نیز آموزش‌های لازم در زمینه سلامت و بهداشت به معلمین و مدیران داده شده و مربیان بهداشت تحت آموزش های ضمن خدمت قرار گرفته‌اند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش همچنین به بحث امنیت غذایی اشاره کرد و گفت: ما بوفه‌های مدارس را نشانه گرفته‌ایم و سال گذشته در قالب دستورالعمل‌هایی اعلام کردیم که سوسیس و کالباس و نوشابه‌های گازدار در بوفه‌ها ارائه نشود که بیش از 99 درصد مدارس آن را رعایت کردند.

حمیدی ادامه داد: در 20 هزار مدرسه مروج سلامت نیز اعلام کردیم که علاوه بر سوسیس و کالباس و نوشابه، عرضه چیپس و پفک هم ممنوع هستند.

وی همچنین با بیان اینکه چون در تعدادی از مدارس در مدیریت بوفه‌ها، سلیقه‌ای اعمال می‌شد گفت: مدیریت یکپارچه‌ای در مدیریت بوفه‌ها برقرار و سازمان دانش آموزی با سیاست‌ها و نظارت‌های مستقیم ما بر بوفه‌ها اعمال مدیریت می‌کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: علاوه بر بازرسی کارشناسان ما، در تمام مدارس به روی مراکز بهداشتی و دانشگاه‌های علوم پزشکی باز است تا هر زمان تمایل داشتند از لحاظ رعایت بهداشت از مدارس بازدید کنند. گزارش مشترک سال گذشته ما با وزارت بهداشت نشان داد 99 درصد مدارس بهداشت را رعایت کرده‌اند، البته از 105 هزار مدرسه سطح کشور تنها 35 هزار مدرسه بوفه دارند.

منبع:ایسنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
شیرین عسل1
pegah2
زرفروکتوز1
mihan2
nazgol-98
فشذهشف2
goncheh-98
haraz1
لاکیدووو
taknan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی دلوسه
zar
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی مسرور
گروه صنعتی پارس استا
تیتر20
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی سحر همدان
tejarat talaie
vioni
گروه صنایع  غذایی نان آوران
ardineh
تک ماکارون
حلبچی
آیدین
ارسال پیامک
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنعتی نان سحر