چهار شنبه 25 فروردين ماه 1400  -  Wednesday, April 14, 2021
eco 1peminapegah
اخبار برتر
1
چهار شنبه 12 آذر ماه 1399 ساعت 14:23

رییس هیات مدیره انجمن روغن نباتی:

آرامش طی یک ماه آینده به بازار روغن‌ باز می‌گردد

صنایع غذایی> رئیس هیات مدیره انجمن صنایع روغن نباتی گفت: شرکت بازرگانی دولتی ۷۰ هزار تن روغن خام در اختیار کارخانجات قرار می‌دهد که با این وجود بازار طی یک ماه آینده به آرامش می‌رسد.

ابوالحسن خلیلی، رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران از توزیع روزانه ۴ تا ۵ هزار تن روغن بطری در سطح کشور خبر داد و گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که در آبان روزانه ۴ تا ۵ هزار تن بطری روغن در سطح کشور از طریق شبکه‌های مختلف عرضه شده است.

وی افزود: بنابر مصوبه جدید قرار است شرکت بازرگانی دولتی ۷۰ هزار تن روغن خام از ذخایر خود در اختیار کارخانجات قرار دهد که با این وجود ظرف یک ماه آینده روغن در اختیار صنف و صنعت همچون قنادی، رستوران و کارخانه‌های بزرگ قرار گیرد که با این وجود نظم کارخانجات در تولید روغن به حالت عادی باز می‌گردد.

خلیلی با اشاره به اینکه انتقال روغن خام از بنادر کماکان با سختی صورت می‌گیرد، بیان کرد: با وجود نبود تانکر‌های حمل روغن خام از بنادر به کارخانجات، کماکان یکی از چالش‌های اساسی توزیع است و مابقی موارد تولید، توزیع و پخش در شبکه‌های مختلف به روند مطلوب خود رسیده است.

این مقام‌مسئول ادامه داد: با وجود آنکه تقاضا در بازار روغن‌ همچنان داغ است و به حالت عادی نرسیده، جای این سوال مطرح است که این موضوع از کجا نشات گرفته که عطش نخوابیده است.

به گفته او، رصد‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که با توجه به روغن موجود در مغازه‌ها و کاهش تقاضا برای خرید روغن بطری، هیجان برای خرید وجود ندارد.

افزایش ۱۰ درصدی قیمت مصوب روغن

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع روغن نباتی از افزایش ۱۰ درصدی روغن در بازار خبر داد و گفت: با توجه به افزایش قیمت جهانی روغن خام و محاسبه سازمان حمایت در هفته گذشته، افزایش قیمت روغن در بازار اتفاق افتاد.

خلیلی ادامه داد: علی رغم آنکه مصرف خانوار به سمت روغن بطری رفته بود، اما به سبب حالت روانی که در هفته‌های اخیر با بحث کمبود در مغازه‌ها ایجاد شد، توجه مردم به سمت روغن حلب جلب شد که پیش‌بینی می‌شود با توجه به آنکه کارخانه‌ها پرفشار کار می‌کنند، طی یک ماه آینده بازار حلب به آرامش برسد.

قیمت روغن تابع بازار جهانی است

این مقام مسئول در پایان درباره آینده بازار روغن گفت: با وجود آنکه ۹۰ درصد روغن خام وارداتی است، از این رو قیمت تحت تاثیر قیمت‌های جهانی است و نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی در خصوص بازار روغن داشت چرا که در صورت تلاطم بازار جهانی، قیمت تغییر می‌کند و در صورت ثبات قیمت جهانی، نرخ‌های فعلی ادامه خواهد داشت؛ بنابراین قیمت روغن خام تا ۲۰۰ دلار افزایش یافت که سازمان حمایت اثر ۲۰۰ دلار را در هر کیلو ۱۰ درصد افزایش داده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
mihan
لاکیدووو
زرفروکتوز1
شیرین عسل1
pegah2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
tabiat
haraz1
shirinvatan
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی دلوسه
tejarat talaie
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
آب معدنی واتا
آیدین
گروه صنعتی نان سحر
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
حلبچی
ارسال پیامک
زر ماکارون
تیتر20
vioni
تک ماکارون
رستوران حاج محسن1