شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
مهگلچاپ و بسته بندی2pemina
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 2 دى ماه 1399 ساعت 16:0

درخواست کشاورزان از معاون اول رئیس جمهور برای اجازه صادرات سیب و پرتقال

کشاورزی> اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در نامه‌ای خطاب به معاون اول رئیس جمهور و به جهت فراوانی تولید خواستار رفع ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال شدند.

در پی ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران در نامه‌ای خطاب به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور از این اقدام انتقاد کرده و آن را به ضرر منافع ملی عنوان کردند و خواستار رفع ممنوعیت صادرات شدند.

در این نامه آمده است:

سیب درختی به مقدار کافی برای صادرات و مصرف داخل در سردخانه‌های کشور موجود است و این اتحادیه هر مقدار سیب مورد نیاز تنظیم بازار را به قیمت مناسب می‌تواند تأمین کند، لذا ممنوعیت صادرات سیب درختی می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را در آینده نزدیک به کشور وارد کند، زیرا صادرات با توجه به تحریم‌های ظالمانه مویرگی انجام می‌شود و بازار آن محدود است و از طرفی حضور رژیم صهیونیستی در بازارهای خلیج فارس می‌تواند تهدیدی در کاهش صادرات ما به منطقه باشد. از این رو تصمیمات خلق الساعه می‌تواند در آینده، ما را از سرمایه گذاری در توسعه صادرات و زیرساخت‌های آن منع نماید.

در بخش دیگری از این نامه تأکید شده است که تولید پرتقال در سال جاری نسبت به سال گذشته کمتر است و امکان افزایش قیمت مشهود است و خرید به موقع برای تنظیم بازار با مدیریت میادین شهرداری و تنظیم بازار و قیمت‌گذاری و کنترل آن توسط سازمان حمایت از مصرف کننده و سازمان تعزیرات حکومتی امکان پذیر است.

در پایان این نامه درخواست شده است؛ به جهت رشد و توسعه تولید و صادرات میوه و تره‌بار در یک کمیته کارشناسی متشکل از تشکل‌های صادراتی، تشکل‌های تولیدی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان تصمیم‌گیری شود.
منبع:فارس
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
taknan2
نازگل
فشذهشف2
پگاه-خامه
روغن غنچه
haraz
شیرین عسل1
لاکیدووو
mihan2
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
رستوران حاج محسن1
ariantaem
tejarat talaie
تیتر20
آب معدنی واتا
آیدین
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
kandoj
zar
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
ارسال پیامک
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
حلبچی
ardineh
صنایع غذایی دلوسه
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران