جمعه 24 آبان ماه 1398  -  Friday, November 15, 2019
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
پنج شنبه 2 آبان ماه 1398 ساعت 14:17

راهکارهای پیشگیرانه مبارزه با فساد در گفتگو با فروزان فرد

حسن فروزان‌فرد، رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران در برنامه اکوگپ به بررسی دلایل و ریشه‌های بروز فساد اقتصادی، تجربه‌های جهانی در ریشه‌کن کردن فساد و همچنین راهکارها و شیوه‌های مقابله با آنها در فضای اقتصادی  پرداخت.

او  با تاکید بر اینکه در فضای شفاف زمینه‌ توسعه فساد فراهم نیست می‌گوید: شفافیت بستری است که زمینه دسترسی به اطلاعات را به گونه‌ای شایسته و بدون زحمت برای همه کسانی که نیازمند دسترسی به اطلاعات هستند، فراهم می‌کند.

فروزان‌فرد معتقد است اگر گروه‌های مختلف که در فضای کسب‌وکار هستند به اطلاعات صحیح دسترسی داشته باشند به اندازه خود می‌توانند در جلوگیری از ایجاد فساد نقش‌آفرین باشند و دستگاه‌های نظارتی حرفه‌ای و قوه قضاییه و رفتارهای آنها برای مقابله با اندک افرادی که در این فضای مساعد باز هم خطا می‌کنند کافی است.

رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران تاکید دارد وقتی موقعیت‌های فساد بیش از اندازه تولید می‌شوند فساد هم بیشتر بازتولید خواهد شد.  

به گفته او قانون مهم‌ترین پیش‌نیاز تضمین شفافیت است. اینگونه که در قانون باید المان‌های شفافیت و همچنین وظایف دستگاه‌های مختلف برای بیان واقعیت‌ها و در اختیار گذاشتن اطلاعات تعریف شده باشد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
haraz1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
nazgol
شیرین عسل1
پگاه
ghoncheh
نظرسنجی
عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تنظیم بازار مواد غذایی را چکونه ارزیابی می کنید؟
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
ارسال پیامک
تیتر20
آب معدنی واتا
تک ماکارون
زر ماکارون
vioni
گروه صنعتی پارس استا
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران
رستوران حاج محسن1
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی ب آ
آیدین
صنایع غذایی سحر همدان
گروه صنعتی نان سحر
صنایع غذایی مسرور
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران