چهار شنبه 7 خرداد ماه 1399  -  Wednesday, May 27, 2020
pegaheco 1
اخبار برگزیده
1
پنج شنبه 2 آبان ماه 1398 ساعت 14:17

راهکارهای پیشگیرانه مبارزه با فساد در گفتگو با فروزان فرد

حسن فروزان‌فرد، رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران در برنامه اکوگپ به بررسی دلایل و ریشه‌های بروز فساد اقتصادی، تجربه‌های جهانی در ریشه‌کن کردن فساد و همچنین راهکارها و شیوه‌های مقابله با آنها در فضای اقتصادی  پرداخت.

او  با تاکید بر اینکه در فضای شفاف زمینه‌ توسعه فساد فراهم نیست می‌گوید: شفافیت بستری است که زمینه دسترسی به اطلاعات را به گونه‌ای شایسته و بدون زحمت برای همه کسانی که نیازمند دسترسی به اطلاعات هستند، فراهم می‌کند.

فروزان‌فرد معتقد است اگر گروه‌های مختلف که در فضای کسب‌وکار هستند به اطلاعات صحیح دسترسی داشته باشند به اندازه خود می‌توانند در جلوگیری از ایجاد فساد نقش‌آفرین باشند و دستگاه‌های نظارتی حرفه‌ای و قوه قضاییه و رفتارهای آنها برای مقابله با اندک افرادی که در این فضای مساعد باز هم خطا می‌کنند کافی است.

رئیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد در اتاق بازرگانی تهران تاکید دارد وقتی موقعیت‌های فساد بیش از اندازه تولید می‌شوند فساد هم بیشتر بازتولید خواهد شد.  

به گفته او قانون مهم‌ترین پیش‌نیاز تضمین شفافیت است. اینگونه که در قانون باید المان‌های شفافیت و همچنین وظایف دستگاه‌های مختلف برای بیان واقعیت‌ها و در اختیار گذاشتن اطلاعات تعریف شده باشد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
haraz1
nazgol
sobhan
رمضان
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی نان سحر
vioni
ارسال پیامک
تیتر20
آیدین
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی دلوسه
صنایع غذایی مسرور
آب معدنی واتا
گروه صنعتی پارس استا
تک ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
زر ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
صنایع غذایی ب آ
رستوران حاج محسن1