شنبه 5 مهر ماه 1399  -  Saturday, September 26, 2020
pegaheco 1
اخبار برتر
0
شنبه 25 آبان ماه 1398 ساعت 16:45

مصوبه جدید کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کره

کارگروه تنظیم بازار تصمیمات جدیدی درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کره حیوانی گرفت و تمام محموله‌هایی وارداتی که قبل از تاریخ ۱۸ خرداد ماه سال جاری بارگیری شده بود را مشمول این نرخ ارز دانست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم بعد از انتشار گزارش این خبرگزاری درباره واردات بیش از 30 هزار تنی کره توسط یک شرکت از کل 43 هزار تن کره وارداتی به کشور در 3 ماهه ابتدای سال جاری و احتمال بسته شدن سایر کارخانه های بسته بندی کره به دلیل عدم امکان رقابت با آن شرکت،کارگروه تنظیم بازار در جلسه اخیر خود درباره واردات کره تصمیمات جدیدی گرفت و  شرکتهایی که اقدام به واردات این محصول تا تاریخ 18 خرداد سال جاری کرده بودند را از پرداخت مابه التفاوت 4800 تومانی نرخ ارز معاف کرد.

همچنین کارگروه تنظیم بازار به شرکت هایی که کره در گمرک دارند و تاریخ بارگیری آنها قبل از تاریخ یاد شده است ارز اختصاص داد اما شرکت ها مکلف شده اند که گزارش عرضه کره  با نرخ مصوب  را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ارائه کنند.


توزیع کره با قیمت دولتی در بازار

مصوبه کارگروه تنظیم بازار درباره اختصاص ارز به واردات کره که به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و دفتر مقررات صادرات و واردات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ابلاغ شده به شرح زیر است.

نتیجه بررسی کمیته کارشناسی تعیین تکلیف در خصوص اخذ و یا عدم اخذ مابه‌التفاوت 4800 تومان از محموله‌های کره وارداتی موجود در بنادر کشور که با ارز ترجیحی (4200 تومان) وارد کشور گردیده است در جلسه طرح و در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی کره و تنظیم بازار شیر، لبنیات و چربی مقرر گردید:

4-1- کلیه محموله‌های تامین ارز شده با نرخ 4200 تومان (نرخ ارز رسمی) از پرداخت مابه‌التفاوت معاف باشد.

4-2- محموله‌های تامین ارز نشده موجود در بنادر که بارنامه حمل آنها مروبط به قبل از 98/3/18 می‌باشد با نرخ ارز رسمی تامین ارز و بدون پرداخت ما‌به‌التفاوت ترخیص گردند. دفتر مقررات صادرات و واردات و مرکز توسعه تجارت الکترونیک مکلف می‌باشند با اعلام دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار، گروه ارزی محموله‌های مشمول این بند را در سامانه گروه یک لحاظ نمایند.

4-3- محموله‌های تامین ارز نشده که بارنامه حمل آنها بعد از 98/3/18 می‌باشد مشمول ضوابط جدید نبوده و می‌بایست با نرخ نیما تامین ارز شوند.

تبصره: کلیه شرکت‌های دارویی موجودی و یا محموله‌های ترخیص شده با ارز رسمی مکل به ارائه اسناد و فهرست فروش و توزیع محموله‌ها در قالب بسته‌بندی مصرف‌کننده و فرآورده‌های لبنی مشمول قیمت‌گذاری سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در شبکه‌های توزیع رسمی و مورد تایید با رعایت نرخ مصوب به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان می‌باشد.

لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
nazgol
haraz1
goncheh1
sobhan
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
pegah4
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
آرد سازی پوسان
ارسال پیامک
زر ماکارون
گروه صنعتی نان سحر
آیدین
رستوران حاج محسن1
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
صنایع غذایی ب آ
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
vioni
صنایع غذایی مسرور