پنج شنبه 26 فروردين ماه 1400  -  Thursday, April 15, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
1
پنج شنبه 27 اسفند ماه 1394 ساعت 14:24

تشدید نظارت بر تولید فرآورده های لبنی/بازنگری استانداردهای بستنی

مواد غذایی> مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از تشدید نظارت بر تولید فرآورده های لبنی و نظارت بر مصرف روغن پالم در این فرآورده ها خبر داد .

بهروز جنت افزود: پروفایل پیشنهادی سازمان غذا و دارو در خصوص روغن های مورد استفاده در انواع بستنی در راستای سیاست های سلامت محور، تهیه شده است که در اصلاحیه استاندارد بستنی که با محوریت سازمان غذا و دارو در حال انجام است، اعمال خواهد شد ؛ ضمن اینکه بازنگری در استاندارد روغن گیاهی در بستنی از جمله آن است.
وی خاطرنشان کرد: استمرار پایش شرایط تولید و مواد اولیه مورد استفاده در واحد های تولیدی و کنترل محصولات در سطح عرضه طی سال 94 همچنان در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ادامه داد: کنترل کیفیت فرآورده های لبنی با دامنه گسترده تری در سطح عرضه ادامه دارد و نمونه برداری از فرآورده های لبنی از سطح عرضه و آزمون منشا نوع چربی صورت می گیرد.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اقدام قانونی و بهداشتی لازم در صورت تخلف به عمل می آید.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: جلسات متعددی در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی کشور در خصوص راهکارهای کاهش مصرف روغن پالم در کشور برگزار و در نهایت مقرر شد، کاهش تا حد30 درصد در واردات سالانه روغن پالم به کشور صورت گیرد که فرایند کنترل کاهش برای سال 93 از طریق پایش صدور مجوز های گشایش و ترخیص صادره توسط سازمان غذا و دارو محقق شد.

مدیر کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، یادآور شد: اعمال محدودیت واردات روغن پالم به کشور و بازنگری در مصرف روغن کماکان در دست اجراست.

به گفته جنت، میزان واردات انواع روغن پالم در سال 92، 750 هزار تن بود که در سال 93 به حدود 430 هزار تن کاهش یافت.

به گزارش ایرنا در چند روز گذشته با مصوبه هیات وزیران، سقف واردات روغن پالم به کشور برداشته شد.


منبع:ایرنا
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
شیرین عسل1
mihan
shirinvatan
لاکیدووو
pegah2
nazgol
tabiat
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
goncheh1
haraz1
زرفروکتوز1
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
vioni
tejarat talaie
حلبچی
آرد سازی پوسان
آیدین
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
آب معدنی واتا
تک ماکارون
زر ماکارون
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی ب آ
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی سحر همدان
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنایع  غذایی نان آوران