پنج شنبه 29 مهر ماه 1400  -  Thursday, October 21, 2021
peminapegahچاپ و بسته بندی2
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 26 مرداد ماه 1400 ساعت 16:44

ادامه بحران جوجه یک روزه/ قیمت دو برابر نرخ مصوب!

مواد غذایی> رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه کمبود جوجه یک روزه تخم گذار همچنان وجود دارد، گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ١٧٣٠٠ تومان رسیده است.

ناصر نبی پور، رئیس اتحادیه رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم‌مرغ را ۱۷,۸۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: برخی حتی این رقم را بالای ۱۸ هزار تومان برآورد می‌کنند.

وی گفت: با این وجود با توجه به قیمت مصوب که دولت اعلام کرده، مرغداران ناچار هستند هم اکنون تخم مرغ را درب مرغداری ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان در هر کیلوگرم بفروشند؛ البته ما مستنداتی که گویای افزایش قیمت تمام شده است را به دستگاه‌های مسئول ارائه داده و منتظر تعیین نرخ جدید تخم مرغ هستیم.

نبی پور ادامه داد: به دلیل تغییر دولت و جابجایی مسئولان این مسأله به تعویق افتاده و امیدواریم که بعد از روی کار آمدن وزیر جدید، فوراً در دستور کار قرار بگیرد.

این فعال بخش خصوصی در ادامه با اشاره به مشکل کمبود جوجه یکروزه گفت: متأسفانه کمبود و گرانی جوجه یکروزه همچنان ادامه دارد و دیروز قیمت هر قطعه جوجه یکروزه تخمگذار ۱۶ هزار تومان بود در حالی که نرخ مصوب آن ۸ هزار تومان است.

نبی پور با اشاره به اینکه وضعیت نهاده‌های دامی نیز تغییر چندانی نداشته و بهبود نیافته است، ادامه داد: ما نهاده‌ها را از سامانه بازارگاه خریداری می‌کنیم اما گاهی به دلیل تغییراتی که در بارگیری وجود دارد ناچار به تأمین آن از بازار آزاد هستیم.

به گفته این فعال بخش خصوصی، نهاده‌هایی که از بازارگاه خریداری می‌شود، گاهی بین هفت روز و گاهی حدود دو ماه طول می‌کشد تا به دست تولیدکننده برسد اما بیشتر اوقات فاصله میان خرید نهاده تا رسیدن آن به دست تولیدکننده ١٠ روز است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، مشکل حمل و نقل را دلیل اصلی این تأخیر معرفی کرد.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه پیش‌بینی می‌کنید وضعیت بازار تخم‌مرغ در روزهای آینده به چه صورت باشد، گفت: ما به دنبال اصلاح نرخ مصوب هستیم اگر قیمت اصلاح شود، تشکل‌ها اجازه نخواهند داد که نرخ بالاتر برود به شرط اینکه وقتی در بازار با افت قیمت مواجه شدیم دولت تخم‌مرغ را به نرخ مصوب خریداری کند تا تولیدکنندگان زیان نکنند.

نبی پور همچنین با اشاره به معرفی جواد ساداتی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آقای ساداتی نژاد سال‌ها در ارتباط تنگاتنگ با بخش کشاورزی بوده ضمن اینکه اعتقاد زیادی به تشکل‌های بخش خصوصی دارد و همین مسأله می‌تواند راهگشا بسیاری از چالش‌ها باشد.

منبع:مهر
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
لاکیدووو
زرفروکتوز1
پگاه-خامه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
فشذهشف2
haraz1
goncheh-98
nazgol-98
taknan2
شیرین عسل1
mihan2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
صنایع غذایی مسرور
صنایع غذایی ب آ
zar
ardineh
vioni
kandoj
حلبچی
tejarat talaie
رستوران حاج محسن1
ارسال پیامک
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی دلوسه
آب معدنی واتا
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آرد سازی پوسان
آیدین
تیتر20
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان