یک شنبه 11 خرداد ماه 1399  -  Sunday, May 31, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
دو شنبه 5 مهر ماه 1395 ساعت 7:5

واکنش تامل برانگیز مدیرکل دامپزشکی سمنان به مصاحبه مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:/

اگر همه اطلاعات این مقام مسئول در سطح خبر فوق باشد، باید به وزارت بهداشت تبریک گفت!

کشاورزی> مدیر کل دامپزشکی استان سمنان به بخشی از مصاحبه اخیر «دکتر زهرا عبداللهی» مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت واکنش نشان داد.

به گزارش حکیم مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سمنان، «دکتر محمد سعیدی» مدیر کل دامپزشکی استان در خصوص خبر منسوب به مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت در گزارش 31/6/95 پایگاه خبری تحلیلی حکیم مهر به نقل از ابتکار مبنی بر آغشته بودن مرغ و گوشت کشور به آنتی بیوتیکگفت: اگر همه اطلاعات این مقام مسئول در سطح خبر فوق باشد، باید به این وزارتخانه تبریک گفت!

وی افزود: همه ما باید دقت کنیم عمداً یا سهواً از دامن زدن به شایعات بی اساس و گاهاً هدفمند و یا نگاه های خود بدبینی در کشور که اطمینان و آرامش مردم و سرمایه ملی و اقتصاد جامعه را هدف قرار می دهد و هزینه سنگینی بر کشور تحمیل می کند، اجتناب نماییم.

وی در ادامه با تشریح روند نظارت دامپزشکی بر تولیدات دامی از جمله گوشت مرغ افزود: آنچه که مسلم و مستند می باشد در استان سمنان با تولید 50000 تن گوشت مرغ و سرانه تولید حدود 75 کیلوگرم که یکی از استان های مهم تولید گوشت مرغ بوده و تولید مازاد نیاز استان غالباً روانه بازار استان تهران می شود، نظارت بر تولید گوشت سالم از مزرعه تا سفره توسط دامپزشکی انجام و آنچه که مورد تأیید قرار می گیرد، بدون باقیمانده دارویی و آنتی بیوتیکی می باشد و این ادعا در اسناد نمونه برداری های مدون ماهیانه مرغداریهای آماده بارگیری جهت کشتار و نتایج آزمایشگاهی  قابل اثبات است.

مدیر کل دامپزشکی استان سمنان احتمال وجود مخاطره در هر صنعتی در دنیا از جمله ایران را غیرقابل انکار، ولی تعمیم جزء به کل را منطقی و حقوقی ندانسته و افزود: در غیر اینصورت می توان در همه حوزه ها از جمله وزارت بهداشت این چنین قضاوت کرد که اعتقاد داریم منطقی نیست.

دکتر سعیدی تاکید کرد: باید تمام اعلام نظرها در جایگاه حقوقی، مستند و قابل اثبات باشد و سعی شود از اعلام نظر فنی در حوزه کاری دستگاه های نظارتی دیگر، مخصوصاً بدون ادله و مستندات خودداری شود که دقیقاً رفتار مبتنی بر عقل و خرد و علم و حقوق بوده و برای کشور و مردم مفید می باشد.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
goncheh1
زرفروکتوز1
pegah3
sobhan
شیرین عسل1
haraz1
nazgol
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آب معدنی واتا
صنایع غذایی دلوسه
vioni
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
گروه صنعتی نان سحر
گروه صنعتی پارس استا
صنایع غذایی سحر همدان
آرد سازی پوسان
صنایع غذایی ب آ
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
گروه صنایع  غذایی نان آوران
تیتر20
تک ماکارون
ارسال پیامک
آیدین
زر ماکارون
صنایع غذایی مسرور
رستوران حاج محسن1