شنبه 10 خرداد ماه 1399  -  Saturday, May 30, 2020
eco 1pegah
اخبار برگزیده
1
یک شنبه 4 مهر ماه 1395 ساعت 11:21

قیمت مرغ در سراشیبی سقوط/ماه محرم افزایش قیمت نداریم

مواد غذایی> رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: طی هفته گذشته قیمت مرغ با توجه به کاهش تقاضا و افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان با کاهش قیمت روبرو شد.


مهدی یوسف‌خانی درخصوص روند قیمت مرغ و تغییرات  آن طی یک هفته اخیر گفت: قیمت مرغ طی هفته گذشته حدود 500 تومان کاهش قیمت داشته است و هر کیلو با قیمت 7 هزار و 100 تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد. 

وی افزود: هرکیلو مرغ در عمده فروشی‌های میدان بهمن 6 هزار و 200 تومان و در واحدهای صنفی با قیمت 6 هزار و 400 تومان عرضه می‌شود. 

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در توضیح دلیل کاهش قیمت مرغ در بازار طی چند روز گذشته، اظهار کرد: کاهش تقاضا در کنار افزایش عرضه مرغ در بازار از سوی تولیدکنندگان دلیل کاهش قیمت 500 تومانی مرغ بوده است ولی پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته بیش از این قیمت‌ها کاهش پیدا نکند.  

یوسف‌خانی با اشاره به نزدیکی ماه محرم در رابطه با قیمت و میزان عرضه مرغ در این ایام خاطرنشان کرد: در این ماه تقاضا برای خرید مرغ از سوی مردم عادی به صورت تک فروشی کاهش پیدا می‌کند و میزان تقاضا به صورت عمده از سوی هیات و مساجد افزایش می‌یابد که باعث توازن در میزان عرضه و تقاضا خواهد شد و انتظار می‌رود شاهد افزایش قیمت چشم‌گیری در این ایام نباشیم. 

وی در انتها به ثبات قیمت تخم‌مرغ اشاره کرد و گفت: هرکیلو تخم‌مرغ به صورت عمده برای واحدهای صنفی4 هزار و 100 تومان قیمت دارد که در خرده فروشی‌ها با قیمت 4 هزار و 500 تومان به فروش می‌رسد.

منبع:میزان
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
عملکرد کانون انجمنهای صنایع غذایی را در دفاع از صنعت غذا چگونه ارزیابی می کنید؟
haraz1
زرفروکتوز1
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
sobhan
nazgol
شیرین عسل1
pegah2
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
packagingart
آیدین
تیتر20
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
آرد سازی پوسان
گروه صنعتی پارس استا
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
زر ماکارون
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
آب معدنی واتا
تک ماکارون
گروه صنایع  غذایی نان آوران
vioni
ارسال پیامک
صنایع غذایی دلوسه
گروه صنعتی نان سحر
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران