شنبه 13 آذر ماه 1400  -  Saturday, December 4, 2021
peminaچاپ و بسته بندی2مهگل
اخبار برگزیده
0
سه شنبه 2 شهريور ماه 1400 ساعت 14:44

طالبان تعرفه واردات کالا به افغانستان را کاهش داد

 رایزن بازرگانی ایران در افغانستان با بیان اینکه روند صادرات کالا به‌افغانستان با روال عادی در حال انجام است، گفت: طالبان تعرفه واردات کالا به‌افغانستان را کاهش داده است. 
محمد مهدی جوانمرد‌ قصاب در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت روابط تجاری ایران و افغانستان، گفت: در مرزها و گمرکات مشکلی برای نقل و انتقال کالا از ایران به‌افغانستان وجود ندارد و تقریبا صادرات کالا از ایران به‌افغانستان با روال عادی در حال انجام است.
 رایزن بازرگانی ایران در افغانستان با اشاره به‌اینکه طالبان تعرفه گمرکی واردات کالا را به‌شدت کاهش داده است، افزود: طالبان تعرفه گمرکی واردات کالا را یک‌هشتم کاهش داده و با این شرایط بازرگانان بسیار راحت‌تر و سریع‌تر می‌توانند ‌ترخیص کالاهایشان را انجام دهند.
 وی با بیان اینکه پیش‌بینی روند تجارت با افغانستان نیازمند مشخص‌شدن استراتژی اقتصادی این کشور است، گفت: باید در آینده در این مورد صحبت کنیم. 
جوانمرد‌قصاب با تاکید بر اینکه مشکل خاصی درباره تجارت با افغانستان وجود ندارد، افزود: طالبان سیاست گسترش روابط تجاری با همسایگان خصوصا ایران را اعلام کرده است، لذا مشکلی درباره تجارت بین دو کشور وجود ندارد. 
وی بیان کرد: البته مشکلاتی درباره ناامنی در کشور افغانستان و بحث صدور ویزا برای تجار اخیرا مسائلی را به‌وجود آورده اما تاجرانی که دارای ویزای یک ساله هستند تا زمان پایان یافتن مهلت ویزا در حال‌حاضر هیچ مشکلی ندارند و در تلاش هستیم تا این مشکلات نیز به‌زودی مرتفع شود.
لطفا ایمیل واقعی خود را وارد نمائید زیرا بلافاصله پس از انتشار نظرتان موضوع به وسیله ایمیل به اطلاع شما رسانده خواهد شد.
نظرسنجی
چه زمانی برای حذف ارز 4200 تومانی مناسب است؟
لاکیدووو
taknan2
فشذهشف2
mihan2
شیرین عسل1
روغن غنچه
زرفروکتوز1
نازگل
haraz
پگاه-خامه
روغن اویلا/ صنعت غذایی کوروش
اشتراک فودپرس
جهت دریافت آخرین اخبار
اطلاعات خود را وارد فرمایید
لغو عضویت
gulfood
packagingart
آب معدنی واتا
انجمن صنفی صنایع روغنکشی ایران
ariantaem
zar
حلبچی
آرد سازی پوسان
tejarat talaie
گروه صنعتی نان سحر
رستوران حاج محسن1
صنایع غذایی مسرور
kandoj
انجمن آبها معدنی  و آشامیدنی ایران
صنایع غذایی سحر همدان
صنایع غذایی ب آ
گروه صنایع  غذایی نان آوران
آیدین
گروه صنعتی پارس استا
ارسال پیامک
ardineh
تیتر20
صنایع غذایی دلوسه